bygfoot - en to pl translation catalogue (566 entries)

en: 
    Goals/Game %.1f Save %% %.1f
pl: 
    Bramki/Spotkania %.1f Obronione %% %.1f

en: 
    Goals/Game %.1f Shot %% %.1f
pl: 
    Bramki/Spotkania %.1f Skuteczność %% %.1f

en: 
    If you feel you've found out something about the game that has to be shared, you can add it to the Bygfoot Wiki:
pl: 
    Jeśli odkryłeś w grze coś, czym chcesz się podzielić, możesz dodać to do Bygfoot Wiki:

en:  &amp; Daughters
pl:  Center

en:  &amp; Sons
pl:  &amp; Co.

en:  (FK)
pl:  (w)

en:  (NOTE: If you don't, the game is over for you.)
pl:  (Uwaga: jeśli nie przyjmiesz propozycji, gra będzie skończona.)

en:  (OG)
pl:  (sam.)

en:  (P)
pl:  (k)

en:  -- First
pl:  -- Pierwszy mecz

en:  -- Replay matches
pl:  -- Powtórzone mecze

en:  -- Second leg
pl:  -- Rewanż

en:  Assoc.
pl:  s.c.

en:  Autosave files
pl:  Pliki autozapisu

en:  Bank
pl:  Polska

en:  Bros.
pl:  i spółka

en:  Chemicals
pl:  Holding S

en:  Company
pl:  SA

en:  Energy
pl:  Leasing

en:  Financial
pl:  Consulting

en:  Fortunately he's got a cousin who can help your team out.
pl:  Na szczęście jego kuzyn może pomóc Twojej drużynie.

en:  Labs
pl:  Centrum

en:  Petroleum
pl:  Sp. z o.o.

en:  Products
pl:  Express

en:  Restaurants
pl:  Solutions

en:  Round
pl:  Runda

en:  Scientific
pl:  Export

en:  Season
pl:  Sezon

en:  Systems
pl:  Sp z o.o.

en:  Technolog
pl:  International

en:  Telecommunications
pl:  Communications

en:  Week
pl:  Tydzień

en:  e.t.
pl:  dogr.

en:  less
pl:  mniej

en:  months
pl:  miesięcy

en:  more
pl:  więcej

en:  p.
pl:  k.

en:  seats
pl:  miejsc

en: %.1f months / %s
pl: %.1f miesięcy / %s

en: %s (H)
pl: %s (D)

en: %s (expected recovery in %d weeks)
pl: %s (spodziewany powrót do zdrowia: %d tyg.)

en: %s Group %d
pl: %s Grupa %d

en: %s accepts your offer.
pl: %s akceptuje Twoją ofertę.

en: %s couldn't afford to buy %s or his roster was full.
pl: %s nie stać na kupno %s lub ma pełną listę graczy.

en: %s fires you because of financial mismanagement.
    You find a new job with %s in the %s.
pl: %s zwalnia Cię z powodu niezadowalającego zarządzania finansami. Zostałeś zatrudniony przez klub %s (%s).

en: %s fires you because of unsuccessfulness.
    You find a new job with %s in the %s.
pl: %s zwalnia Cię z powodu niezadowalających wyników. Zostałeś zatrudniony przez klub %s (%s).

en: %s has been added to the transfer list for %d weeks.
pl: %s został dodany do listy transferowej na %d tygodni.

en: %s has left your team because his contract expired.
pl: %s opuścił drużynę po zakończeniu kontraktu.

en: %s of %s has rejected your offer (%s / %s). He wasn't satisfied with the wage you offered.
pl: %s z klubu %s odrzucił twoją ofertę (%s / %s). Zaproponowana pensja jego zdaniem jest za niska.

en: %s offer you a job in the %s.
    You accept the challenge and leave %s.
pl: %s (%s) zaproponował Ci pracę.
    Przyjmujesz ją i opuszczasz klub %s.

en: %s rejects your offer and won't negotiate with you anymore. You should sell him before his contract expires (he'll simply leave your team otherwise).
pl: %s odrzucił Twoją ofertę i nie będzie dalej negocjował. Powinieneś sprzedać go, zanim skończy się jego kontrakt (w przeciwnym razie po prostu opuści Twoją drużynę).

en: %s rejects your offer. You may still make %d offers.
pl: %s odrzucił Twoją ofertę. Nadal możesz złożyć %d ofert.

en: %s will shoot penalties and free kicks when he plays.
pl: %s będzie strzelał karne i wolne, o ile wystąpi w meczu.

en: %s would like to buy %s. They offer %s for him, which is %s than the player's value. Do you accept?
pl: %s chce kupić: %s. Oferuje za niego %s, czyli %s niż wynosi jego wartość. Akceptujesz ofertę?

en: %s's contract expires in %.1f years.
pl: %s kończy kontrakt za %.1f lat.

en: %s's injury was so severe that he can't play football on a professional level anymore. He leaves your team.
pl: %s jest kontuzjowany na tyle poważnie, że nie może dalej grać zawodowo w piłkę. Zawodnik opuszcza Twoją drużynę.

en: %s: %d (no limit)
pl: %s: %d (bez ograniczeń)

en: %s: %d wee
pl: %s: %d tygodni

en: 1 year
pl: 1 rok

en: 2 years
pl: 2 lata

en: 3 years
pl: 3 lata

en: 4 years
pl: 4 lata

en: <span background='%s' foreground='%s'>%s (A) </span>
pl: <span background='%s' foreground='%s'>%s (W) </span>

en: <span background='%s'>There was a fire
    in the stadium.</span>
pl: <span background='%s'>Na stadionie
    wybuchł pożar.</span>

en: <span background='%s'>There were riots
    in the stadium.</span>
pl: <span background='%s'>Na stadionie nastąpiło
    naruszenie porządku.</span>

en: <span background='%s'>There were technical problems
    in the stadium.</span>
pl: <span background='%s'>Na stadionie wystąpiły
    problemy techniczne.</span>

en: <span foreground='%s' background='%s'>Week %d Round %d</span>
pl: <span foreground='%s' background='%s'>Tydzień %d Kolejka %d</span>

en: ALL OUT ATTACK
pl: ATAK WSZYSTKIMI SIŁAMI

en: ALL OUT DEFEND
pl: GŁĘBOKA OBRONA

en: ANTI
pl: ANTY

en: ATTACK
pl: ATAK

en: About
pl: O programie

en: Accept
pl: Akceptuj

en: Accept?
pl: Przyjmujesz?

en: Add user
pl: Dodaj użytkownika

en: Age
pl: Wiek

en: Age
pl: Wiek

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: All Out Attack
pl: Atak wszystkimi siłami

en: All Out Defend
pl: Głęboka obrona

en: Anti
pl: Anty

en: Any
pl: Wszyscy

en: At least one user didn't take his turn this week. Continue?
pl: Przynajmniej jeden użytkownik nie wykonał działań na ten tydzień. Kontynuować?

en: At the Bygfoot forums you can report bugs, ask for help and discuss the game (you don't have to register):
pl: Na forum Bygfoot można zgłaszać błędy, prosić o pomoc i dyskutować o grze (nie musisz się rejestrować):

en: Attack
pl: Atak

en: Attendance
pl: Publiczność
    %s

en: Attribute
pl: Atrybut

en: Automatic substitutions
pl: Automatyczne zmiany

en: Autosave
pl: Autozapis

en: ve | Autosave interv
pl[0]: Częstotliwość autozapisu

en: Av. skills
pl: Śr. poziomy:

en: Av.Sk.
pl: Śr.poz.

en: Available teams
pl: Dostępne drużyny

en: Average
pl: Średni

en: Average attendance
pl: Średnia publiczność

en: Average attendance %
pl: Średnia publiczność %

en: Average sk
pl: Średni poziom

en: Average skill:
pl: Średni poziom:

en: Away
pl: Na wyjeźd

en: BALANCED
pl: ZRÓWNOWAŻONY

en: BAN(%d)
pl: PAUZ(%d)

en: Back to main menu (Esc)
pl: Powrót do głównego menu (Esc)

en: Bad
pl: Zły

en: Balance
pl: Bilans

en: Balanced
pl: Zrównoważony

en: Banned
pl: Pauzuje

en: Begin a new week (Space)
pl: Nowy tydzień (Spacja)

en: Best
pl: Bardzo dobry

en: Best defensive teams
pl: Najlepsza obrona

en: Best goal scorers
pl: Najlepsi strzelcy

en: Best goalkeepers
pl: Najlepsi bramkarze

en: Best offensive teams
pl: Najlepszy atak

en: Bi-weekly balance
pl: Bilans dwutygodniowy

en: Boost
pl: Mobilizacja

en: Boost ON is disabled in this country definition.
pl: Mobilizacja jest wyłączona w tej definicji kraju.

en: Boost changed to %s.
pl: Mobilizacja zmieniona na %s.

en: Broken ankle
pl: Złamana kostka

en: Broken arm
pl: Złamana ręka

en: Broken leg
pl: Złamana n

en: Broken rib
pl: Złamane żebro

en: Broken shoulder
pl: Złamane ramię

en: Browse players
pl: Przeglądaj zawodników

en: Browse teams
pl: Przeglądaj drużyny

en: Bygfoot Save Files
pl: Pliki Bygf

en: Bygfoot debug window. If you got here by accident, CLOSE IMMEDIATELY (otherwise your CPU will be destroyed by overheating).
pl: Okno debuggera Bygfoot. Jeśli włączyłeś je przez przypadek, WYŁĄCZ NATYCHMIAST (w przeciwnym razie Twój komputer zostanie zniszczony).

en: Bygfoot is a very intuitive and simple game, so there isn't a full-grown documentation. However, if you have trouble, there are a few places to go.
pl: Bygfoot jest grą prostą i intuicyjną, dlatego nie ma pełnej dokumentacji. Jeśli jednak masz problemy, jest parę miejsc, w które można zajrzeć

en: CPos
pl: APz

en: CPos
pl: AP

en: CSk
pl: APoz

en: CSkill
pl: APoz

en: Capacity (seats)
pl: Wielkość (liczba miejsc)

en: Cards
pl: Kartki

en: Career val
pl: Kariera

en: Change commentary verbosity. The higher this value the more events you can see.
pl: Zmienia szczegółowość komentarza. Im większa wartość, tym więcej wydarzeń widać.

en: Change live game speed. The lower the value the faster the live game.
pl: Zmienia szybkość relacji na żywo. Im niższa wartość, tym szybsza relacja.

en: Choose country
pl: Wybierz kraj

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Click on a user to remove him from the game.
pl: Kliknij na użytkowniku, by usunąć go z gry.

en: Click on a user to remove him.
pl: Kliknij na użytkowniku, by go usunąć.

en: Commentary
pl: Komentarz

en: Company
pl: Firma

en: Compensati
pl: Wyrównanie

en: Compressing savegame...
pl: Kompresowanie zapisu gry...

en: Concussion
pl: Wstrząs mózgu

en: Confirm quit when not saved
pl: Potwierdź wyjście bez zapisania gry

en: Confirm removing youths
pl: Potwierdź usunięcie młodzików

en: Confirm when unfit
pl: Ostrzeżenie przed niepełnym składem

en: Constants file
pl: Plik stał

en: Contract
pl: Kontrakt

en: Contract
pl: Kontrakt

en: Contract / Money
pl: Kontrakt / pieniądze

en: Contract length
    (Months)
pl: Czas
    (miesiące)

en: Contract offer
pl: Oferta kontraktu

en: Contracts are disabled in this country definition.
pl: Kontrakty są wyłączone w tej definicji kraju.

en: Contributors
pl: Podziękowania

en: Costs
pl: Koszty

en: Couldn't find pixmap file: %s
pl: Nie można znaleźć pliku z obrazkiem: %s

en: Cup champi
pl: Zdobywcy pucharów

en: Current capacity
pl: Aktualna wielkość

en: Current league
pl: Aktualna l

en: Current position
pl: Aktualna pozycja

en: Current safety
pl: Aktualne bezpieczeństwo

en: Current sk
pl: Aktualny poziom

en: D
pl: O

en: Debt (repay in %d weeks)
pl: Dług (spłata w %d tygodni)

en: Debug
pl: Debugger

en: Decide later
pl: Zdecyduj później

en: Defend
pl: Obrona

en: Defenders
pl: Obrońcy

en: Didn't find file 'bygfoot_help'.
pl: Brak pliku 'bygfoot_help'.

en: Do you really want to kick the poor boy out of your academy?
pl: Na pewno wyrzucić biednego chłopca ze szkółki?

en: Don't load definitions
pl: Nie wczytuj definicji

en: Don't load team definitions at all
pl: Nie wczytuj definicji drużyn

en: Done.
pl: Gotowe.

en: Drawing credit
pl: Zaciąganie kredytu

en: Dw
pl: R

en: Dw
pl: R

en: Dw %d : %d
pl: R %d : %d

en: ETal
pl: Tal

en: Enter a structure. The digits must sum up to 10.
pl: Podaj ustawienie. Cyfry muszą sumować się do 10.

en: Enter custom structure
pl: Podaj własne ustawienie

en: Erm...
pl: Hmm...

en: Esc / Return / Space
pl: Esc / Return / Spacja

en: Estimated talent
pl: Szacowany talent

en: Etal
pl: SzTal

en: Event
pl: Zdarzenie

en: Expected duration
pl: Spodziewany czas realizacji

en: Expenses
pl: Wydatki

en: F
pl: N

en: F_igures
pl: _Wyniki

en: Fee
pl: Transfer

en: File containing settings which determine a lot of aspects of the game behaviour. DON'T CHANGE THIS UNLESS YOU REALLY KNOW WHAT YOU ARE DOING.
pl: Plik zawierający ustawienia określające mnóstwo aspektów gry. Tylko dla ekspertów!

en: Fin_Stad
pl: Zarządzanie

en: Final
pl: Finał

en: Finances are disabled in this country definition.
pl: Finanse są wyłączone w tej definicji kraju.

en: Fire
pl: Zwolnij

en: First value: average current skill of the first 11 players. Second value: average skill of all players.
pl: Pierwsza wartość: średni poziom 11 pierwszych zawodników. Druga wartość: średni poziom wszystkich zawodników.

en: Fit
pl: Kond

en: Fitness
pl: Kondycja

en: Fitness
pl: Kondycja

en: Fixtures (competitions)
pl: Spotkania (zawody)

en: Fixtures (week)
pl: Spotkania (tydzień)

en: Font name
pl: Nazwa czcionki

en: Font used in treeviews
pl: kiCzcionka używana w list

en: Forwards
pl: Napastnicy

en: Fouls
pl: Faule

en: Fractured ankle
pl: Pęknięcie kostki

en: G
pl: B

en: GA
pl: GS

en: GD
pl: RG

en: GF
pl: GZ

en: Ga
pl: Sp

en: Games
pl: Spotkania

en: Games
pl: Spotkania

en: Games/Goals
pl: Spotkania/bramki

en: Global
pl: Globalne

en: Go
pl: Br

en: Go/Ga
pl: Bz/Bs

en: Goalies
pl: Bramkarze

en: Goals
pl: Bramki

en: Goals
pl: Bramki

en: Goals (regular)
pl: Gole (z gry)

en: Good
pl: Dobry

en: Groin injury
pl: Uraz pachw

en: Hamstring
pl: Nadciągnięte ścięgno

en: Have a look at the transfer list, there's an offer for %s.
pl: Zajrzyj na listę transferową, %s otrzymał propozycję z innego klubu.

en: Health
pl: Zdrowie

en: Help
pl: Pomoc

en: Home
pl: U siebie

en: How many digits after the comma there are for skill etc.
pl: Określa liczbę cyfr po przecinku w poziomach zawodników itd.

en: How many files the autosave uses
pl: Liczba plików autozapisu

en: How often the game is saved automatically
pl: Określa, jak często gra jest zapisywana automatycznie

en: How often the player list gets refreshed during a live game (in live game minutes)
pl: Określa częstość odświeżania listy graczy podczas relacji na żywo.

en: INJ(%d)
pl: KONT(%d)

en: If checked, weeks without user teams playing are calculated automatically (without the user having to press 'New week')
pl: Jeśli ta opcja jest włączona, tygodnie bez meczów użytkownika są pomijane (bez konieczności wybierania 'Nowy tydzień')

en: If you don't like any of the sponsors, you can go a few weeks without sponsor and wait for new offers.
pl: Jeśli nie akceptujesz żadnej propozycji, możesz grać kilka tygodni bez sponsora i czekać na nowe oferty.

en: Improve!
pl: Rozbudowa!

en: Improvement in progress.
    %d seats and %d%% safety still to be done.
    Expected finish: %d weeks.
pl: Trwa rozbudowa.
    Do wykonania: %d miejsc i %d%% bezpieczeństwa.
    Spodziewane zakończenie prac: %d.

en: Income
pl: Wpływy

en: Increase
pl: Zwiększ

en: Injuries
pl: Kontuzje

en: Job offer
pl: Oferta pracy

en: Job offers
pl: Oferty pracy

en: Job offers set to %s.
pl: Oferty pracy ustawione na %s.

en: Journey co
pl: Koszty podróży

en: Kick out of academy
pl: Wyrzuć ze szkółki

en: L
pl: P

en: L
pl: P

en: L  %d : %d
pl: P  %d : %d

en: L_oad last save
pl: Przywróć _ostatnią grę

en: Language
pl: Język

en: Last %d
pl: Ostatnie %d

en: Last save file not found.
pl: Nie znaleziono ostatnio zapisywanego pliku.

en: Latest results
pl: Ostatnie wyniki

en: League
pl: Liga

en: League
pl: Liga

en: League champions
pl: Mistrzowie lig

en: League stats
pl: Statystyka

en: Left click to make an offer. Right click to remove offer.
pl: Kliknij, by złożyć ofertę. Kliknij prawym przyciskiem myszy, by usunąć ofertę.

en: Left-click: get loan; Right-click: pay back; Middle click: stadium window.
pl: Lwy przycisk: pożyczka, prawy: spłata, środkowy: stadion.

en: List 1
pl: Lista 1

en: List 2
pl: Lista 2

en: Live game
pl: Relacja na żywo

en: Live game set to %s.
pl: Relacja na żywo ustawiona na %s.

en: Live game speed factor
pl: Szybkość relacji na żywo

en: Live game verbosity
pl: Szczegółowość relacji na żywo

en: Load game
pl: Wczytaj grę

en: Load game (Ctrl - O)
pl: Wczytaj grę (Ctrl - O)

en: Load only the player names in the definition files
pl: Wczytaj tylko nazwiska zawodników z plików definicji

en: Load team definitions
pl: Wczytaj definicje drużyn

en: Load teams from definition files (note that the official Bygfoot package doesn't contain team definition files, you have to get them from the homepage or via the bygfoot-update script)
pl: Wczytuje definicje drużyn z plików (oryginalne pakiety Bygfoot nie zawierają definicji drużyn - trzeba je pobrać ze strony domowej programu albo zainstalować skryptem bygfoot-update)

en: Load the last game that was saved or loaded.
pl: Wczytaj ostatnio zapisaną lub wczytywaną grę.

en: Loading cup: %s
pl: Wczytywanie pucharu: %s

en: Loading cups...
pl: Wczytywanie pucharów...

en: Loading league: %s
pl: Wczytywanie ligi: %s

en: Loading leagues...
pl: Wczytywanie lig...

en: Loading miscellaneous...
pl: Wczytywanie pozostałych danych...

en: Loading season stats...
pl: Wczytywanie statystyk sezonu...

en: Loading transfer list...
pl: Wczytywanie listy transferowej...

en: Loading users...
pl: Wczytywanie użytkowników...

en: Loan
pl: Pożyczka

en: M
pl: P

en: Make offer
pl: Złóż ofertę

en: Manage users
pl: Zarządzaj użytkownikami

en: Maximize main window
pl: Maksymalizuj główne okno

en: Midfield
pl: Pomocnik

en: Midfielders
pl: Pomocnicy

en: Misc.
pl: Inne

en: Money
pl: Pieniądze

en: Money
pl: Pieniądze

en: Money (approx.)
pl: Pieniądze (szac.)

en: Money / week
pl: Pieniądze / tydzień

en: Move to team
pl: Przenieś do drużyny

en: Move to youth academy
pl: Przenieś do szkółki młodzików

en: My league results
pl: Moje wyniki ligowe

en: Name
pl: Zawodnik

en: Name
pl: Nazwa

en: Neutral ground
pl: Neutralny stadion

en: New contract
    offers
pl: Oferty
    nowego kontraktu

en: News
pl: Wiadomości

en: Next (W)
pl: Następny

en: W) | Next league/cup
pl[0]: Następna liga/puchar (2)

en: Next user
pl: Następny użytkownik

en: Next week you'll fire him and hire a new one.
pl: W przyszłym tygodniu zostanie zwolniony i zatrudnisz nowego.

en: No improvements currently in progress.
pl: Aktualnie nie ma rozbudowy w toku.

en: No match stored.
pl: Brak zapisanego meczu.

en: None
pl: Brak

en: Numbers...
pl: Liczby...

en: OFF
pl: NIE

en: ON
pl: TAK

en: Off
pl: Nie

en: Offer new contract
pl: Zaproponuj nowy kontrakt

en: On
pl: Tak

en: Only names
pl: Tylko nazwiska

en: Options
pl: Ustawienia

en: Overwrite
pl: Nadpisywanie

en: Overwrite set to %s.
pl: Nadpisywanie ustawione na %s.

en: PL
pl: G

en: PTS
pl: PKT

en: Pause when break
pl: Pauza w czasie przerwy

en: Pause when injury
pl: Pauza po kontuzji

en: Pause when red card
pl: Pauza po czerwonej kartce

en: Payback
pl: Spłata

en: Penalties
pl: Karne

en: Penalty/free kick shooter deselected.
pl: Strzelec karnych/wolnych anulowany.

en: Physio
pl: Lekarz

en: Player accepts new offers
pl: Zawodnik przyjmuje nowe oferty

en: Player attribute precision
pl: Precyzja atrybutów zawodników

en: Player attributes shown
pl: Wyświetlane atrybuty zawodnika

en: Player doesn't negotiate anymore
pl: Zawodnik odmawia dalszych negocjacji

en: Player list
pl: Lista zawodników

en: Player lis
pl: Lista zawodników 1

en: Player lis
pl: Lista zawodników 2

en: Player list refresh rate
pl: Częstość odświeżania listy zawodników

en: Playing st
pl: Styl gry

en: Pos
pl: Pz

en: Pos
pl: Pz

en: Position
pl: Pozycja

en: Possession
pl: Posiadanie piłki

en: Prefer messages
pl: Pokazuj okienka

en: Preferences
pl: Ustawienia

en: Previous (Q)
pl: Poprzedni

en: Previous league/cup (1)
pl: Poprzednia liga/puchar (1)

en: Previous u
pl: Poprzedni użytkownik

en: Prize money
pl: Nagroda pieniężna

en: Pulled mus
pl: Nadciągnięty mięsień

en: Put on transfer list
pl: Wstaw na listę transferową

en: Quarter-fi
pl: Ćwierćfinał

en: Quit (Ctrl - Q)
pl: Zakończ (Ctrl - Q)

en: Rank
pl: Miejsce

en: Rank
pl: Miejsce

en: Rearrange team
pl: Zmień układ drużyny

en: Recruiting preference
pl: Kolejność naboru

en: Reds
pl: Czerwone kartki

en: Reject for now
pl: Odrzuć

en: Reload
pl: Wczytaj ponownie

en: Reload the constants file
pl: Ponownie odczytaj plik stałych

en: Remove from transfer list
pl: Usuń z listy transferowej

en: Remove user %s from the game?
pl: Usunąć użytkownika %s z gry?

en: Reset player list
pl: Przywróć listę zawodników

en: Reset player list to the formation at the beginning of the live game pause (right click on player list)
pl: Przywróć listę zawodników do ustawienia z początku pauzy (kliknij prawym przyciskiem na liście graczy)

en: Results
pl: y)Wyn

en: Return
pl: Wróć

en: Return / Space
pl: Return / Spacja

en: Right click and left click to change boost state
pl: Prawy i lewy przycisk zmieniają stan mobilizacji

en: Right click and left click to change your playing style
pl: Prawy i lewy przycisk zmieniają styl gry

en: Right click to move players to and from the youth academy; left click for context menu.
pl: Prawy przycisk przenosi gracza do/ze szkółki młodzików. Lewy przycisk - menu podręczne.

en: Right-click to set to 0
pl: Kliknij prawym przyciskiem, by wyzerować

en: Round robin
pl: Rozgrywki grupowe

en: Safety (%)
pl: Bezpieczeństwo (%)

en: Safety improvement too high, reset to highest possible value.
pl: Zbyt wysoka wartość bezpieczeństwa, wybrano maksymalną dopuszczalną wartość.

en: Save %
pl: Obrona %

en: Save game (Ctrl - S)
pl: Zapisz grę (Ctrl - S)

en: Save global settings to file
pl: Zapisz ustawienia globalne

en: Save overwrites
pl: Nadpisywanie przy zapisie

en: Save user settings to file
pl: Zapisz ustawienia użytkownika

en: Saving cups...
pl: Zapisywanie pucharów...

en: Saving leagues...
pl: Zapisywanie lig...

en: Saving miscellaneous...
pl: Zapisywanie pozostałych danych...

en: Saving season stats...
pl: Zapisywanie statystyk sezonu...

en: Saving transfer list...
pl: Zapisywanie listy transferowej...

en: Saving users...
pl: Zapisywanie użytkowników...

en: Scout
pl: Łowca talentów

en: Sea
pl: Sezon

en: Season %d
pl: Sezon %d

en: Season history
pl: Historia

en: Select font
pl: Wybierz czcionkę

en: Semi-final
pl: Półfinał

en: Set investment
pl: Finansowanie

en: Set the percentage of your income you want to devote to your youth academy.
pl: Podaj procent dochodów, jaki chcesz przeznaczyć na szkółkę młodzików.

en: Set to 0 to switch off warning
pl: Ustawienie na 0 wyłącza ostrzeżenie

en: Setting the language only works for installed packages (not for the binary package)
pl: Ustawianie języka działa tylko w instalowanych pakietach (nie w binarnych).

en: Sh
pl: St

en: Shoots penalties
pl: Wybierz do strzelania karnych

en: Shot %
pl: Skuteczno�

en: Shots
pl: Strzały

en: Shots
pl: Strzały

en: Show all leagues in the fixture view
pl: Pokaż wszystkie ligi w widoku meczów

en: Show coming matches
pl: Następne mecze

en: Show finan
pl: Finanse

en: Show history
pl: Historia

en: Show info
pl: Pokaż informację

en: Show job offers
pl: Pokaż oferty pracy

en: Show last match
pl: Relacja z poprzedniego meczu

en: Show last match stats
pl: Statystyka poprzedniego meczu

en: Show live game
pl: Pokaż relację na żywo

en: Show overall games/goals
pl: Pokaż całkowitą liczbę spotkań/bramek

en: Show stadium
pl: Stadion

en: Show tendency bar
pl: Pokaż pasek akcji

en: Show transferlist (T)
pl: Lista transferowa (T)

en: Show warning if a player contract gets below
pl: Ostrzeżenie, gdy kontrakt zawodnika jest krótszy niż

en: Show youth academy
pl: Pokaż szkółkę młodzików

en: Sk
pl: Poz

en: Skill
pl: Poziom

en: Skill
pl: Poz

en: Skip weeks without user matches
pl: Pomiń tygodnie bez meczów użytkownika

en: Space
pl: Spacja

en: Speed
pl: Szybkość

en: Sponsorship
pl: Sponsoring

en: Sponsorship offers
pl: Oferta sponsoringu

en: Stadium
pl: Stadion

en: Stadium capacity
pl: Wielkość stadionu

en: Stadium expenses
pl: Koszty stadionu

en: Stadium management is disabled in this country definition.
pl: Zarządzanie stadionem jest wyłączone w tej definicji kraju.

en: Stadium safety
pl: Bezpieczeństwo stadionu

en: Stadium status
pl: Stan stadi

en: Start in
pl: Początkowa liga

en: Statistics
pl: Statystyka

en: Status
pl: Stan

en: Status
pl: Stan

en: Status:
pl: Stan:

en: Structure
pl: Ustawienie

en: Swap adapts structure
pl: Zamiana uaktualnia ustawienie

en: System
pl: Systemowy

en: Tables
pl: Tabele

en: Team
pl: Drużyna

en: Team
pl: Drużyna

en: Team structure
pl: Ustawienie drużyny

en: Team style changed to %s.
pl: Styl gry został zmieniony na %s.

en: The bank doesn't grant you more money.
pl: Bank odmówił udzielenia dalszych pożyczek.

en: The current game state is unsaved and will be lost. Continue?
pl: Stan bieżącej gry nie został zapisany i będzie stracony. Kontynuować?

en: The higher this value, the more commentary you'll see.
pl: Im wyższa wartość, tym więcej komentarzy.

en: The lower this value the faster the live game commentary will scroll.
pl: Im niższa ta wartość, tym szybciej będą przewijane komentarze w relacji na żywo.

en: The owners of %s are deeply impressed by your success with %s and would like to hire you. Here's some information on %s:
pl: Właściciele klubu %s pod wrażeniem Twoich sukcesów w klubie %s zaproponowali Ci pracę. Oto podstawowe wiadomości o %s:

en: The owners of %s are not satisfied with the recent performance of the team. There are rumours they're looking for a new manager.
pl: Właściciele klubu %s nie są zadowoleni z ostatnich wyników drużyny. Podobno szukają nowego menedżera.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. Neither the fee nor the wage you offered were acceptable, they say.
pl: Właściciele klubu %s odrzucili twoją ofertę (%s / %s). Kwota transferu była za niska, a %s nie zaakceptował proponowanej pensji.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. The team owners weren't satisfied with the fee you offered.
pl: Właściciele klubu %s odrzucili twoją ofertę (%s / %s). Ich zdaniem %s jest wart więcej.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. There was a better offer for the player than yours.
pl: Właściciele klubu %s odrzucili twoją ofertę (%s / %s). %s dostał lepszą propozycję.

en: The player is already on the list.
pl: Zawodnik jest już na liście.

en: The player is locked (the team owners are considering an offer currently).
pl: Zawodnik jest aktualnie zablokowany (właściciele rozważają ofertę).

en: The player is not on the list.
pl: Zawodnik nie jest na liście.

en: The player is too old for the youth academy.
pl: Zawodnik jest za stary na szkółkę młodzików.

en: The player won't negotiate with you anymore.
pl: Zawodnik odmawia dalszych negocjacji.

en: The structure value %d is invalid.
pl: Wartość ustawienia %d jest nieprawidłowa.

en: The team owners have fired you because of financial mismanagement. Luckily, the owners of %s have heard of your dismissal and offer you a job. Here's some information on %s:
pl: Właściciele klubu zwolnili Cię z powodu niekompetencji w zarządzaniu finansami. Na szczęście właściciele klubu %s na wieść o Twoim zwolnieniu zaproponowali Ci pracę. Oto podstawowe wiadomości o %s:

en: The team owners have fired you because of unsuccessfulness. Luckily, the owners of %s have heard of your dismissal and offer you a job. Here's some information on %s:
pl: Właściciele klubu zwolnili Cię z powodu braku sukcesów. Na szczęście właściciele klubu %s na wieść o Twoim zwolnieniu zaproponowali Ci pracę. Oto podstawowe wiadomości o %s:

en: The transfer deadline is over.
pl: Okres transferów został zakończony.

en: There are a few companies interested in sponsoring your team. Please select one:
pl: Kilka firm jest zainteresowanych sponsorowaniem Twojej drużyny. Proszę wybrać:

en: There are injured or banned players in one of the user teams. Continue?
pl: W drużynie jednego z użytkowników są zawodnicy pauzujący lub kontuzjowani. Kontynuować?

en: There are no offers for the player.
pl: Brak ofert dla zawodnika.

en: There are some offers for the player which you rejected or will see next week.
pl: Oferty dla zawodnika zostały odrzucone albo zobaczysz je w przyszłym tygodniu.

en: There is no room in your youth academy.
pl: Brak miejsc w Twojej szkole młodzików.

en: There were too many substitutions. Only 3 per game are allowed. Player list reset.
pl: Zbyt wiele zmian - maksimum to 3. Przywrócono oryginalny skład.

en: This is your first season.
pl: To jest Twój pierwszy sezon.

en: Ticket inc
pl: Wpływy z biletów

en: Torn crucial ligament
pl: Zerwane wiązadło

en: Transfer deadline is Week %d
pl: Koniec transferów: tydzień %d

en: Transfer offer
pl: Oferta transferu

en: Transfers
pl: Transfery

en: Transfers are disabled in this country definition.
pl: W tej definicji kraju transfery są wyłączone.

en: Try to put the startup players onto their favoured positions and sort the substitutes (Ctrl-R or middle click)
pl: Próbuje ustawić graczy podstawowego składu na ich oryginalnych pozycjach i sortuje rezerwowych (Ctrl - R lub środkowy przycisk)

en: Uncompressing savegame...
pl: Rozpakowywanie zapisu gry...

en: User %s didn't consider your offer yet.
pl: Użytkownik %s jeszcze nie rozpatrzył Twojej oferty.

en: User management
pl: Zarządzanie użytkownikami

en: Username
pl: Użytkownik

en: Users -- click to remove
pl: Użytkownicy -- kliknij, by usunąć

en: Value
pl: Wartość

en: Value
pl: Wartość

en: Verbosity
pl: Szczegółowość

en: W
pl: Z

en: W  %d : %d
pl: Z  %d : %d

en: Wage
pl: Pensja

en: Wage
pl: Pensja

en: Wages
pl: Płace

en: Week
pl: Tydzień

en: Week %d Round %d
pl: Tydzień %d Kolejka %d

en: Welcome to Bygfoot %s
pl: Witamy w programie Bygfoot %s

en: Whether 'Save' overwrites the current save file or pops up a 'Save as' window
pl: Określa, czy 'Zapisz' nadpisuje aktualny plik, czy też wyświetla okno wyboru pliku

en: Whether a confirmation popup is shown when you kick out a youth from your academy
pl: Określa, czy potwierdzać usunięcie młodzików ze szkółki.

en: Whether game starts with a maximized main window (doesn't work with all window managers)
pl: Określa, czy gra ma startować ze zmaksymalizowanym głównym oknem (nie działa z niektórymi menedżerami okien).

en: Whether in the weekly fixture view all leagues or only the user league is shown
pl: Określa, czy w widoku tygodniowym widać wszystkie ligi, czy tylko ligi użytkownika

en: Whether swapping two players automatically adapts the team structure to the player positions
pl: Określa, czy zamiana dwóch zawodników ma automatycznie zmieniać ustawienie zgodnie z pozycjami zawodników

en: Whether the live game pauses at half time and extra time
pl: Określa, czy relacja na żywo ma się automatycznie zatrzymywać między połowami i przed dogrywką.

en: Whether the live game pauses when a user player is injured
pl: Określa, czy relacja na żywo ma się automatycznie zatrzymywać po kontuzji zawodnika użytkownika.

en: Whether the live game pauses when a user player is sent off
pl: Określa, czy relacja na żywo ma się automatycznie zatrzymywać po wyrzuceniu z boiska zawodnika użytkownika.

en: Whether the subs (e.g. for injured players) are made by the CPU. This is automatically done if the live game is off.
pl: Określa, czy zmiany (np. kontuzjowanych graczy) są dokonywane automatyczne. Jest to automatycznie robione, gdy relacja na żywo jest wyłączone.

en: Whether to automatically save the game regularly
pl: Określa, czy gra ma być automatycznie zapisywana co pewien czas.

en: Whether to save the global settings to file (so that they get loaded next time you start a new game)
pl: Określa, czy zapisać globalne ustawienia do pliku (by zostały przywrócone następnym razem)

en: Whether to save the user settings to file (so that they get loaded next time this user starts a new game)
pl: Określa, czy zapisać ustawienia użytkownika do pliku (by zostały przywrócone następnym razem)

en: Whether to show a confirmation popup if a user team has an injured or banned player in the startup formation
pl: Określa, czy ostrzegać przed wystawieniem składu z zawodnikiem pauzującym lub kontuzjowanym

en: Whether to show a confirmation popup when you press quit and the game state is not saved
pl: Określa, czy potwierdzać wyjście z programu, kiedy jej stan nie został zapisany.

en: Whether to show job offers when a user is successful
pl: Określa, czy wyświetlać oferty pracy, gdy użytkownik odnosi sukcesy

en: Whether to show the player games/goals value in all competitions
pl: Określa, czy wyświetlać łączną liczbę spotkań/bramek we wszystkich zawodach.

en: Whether to show warnings and such in the message area in the main window when possible
pl: Określa, czy wyświetlać ostrzeżenia i inne komunikaty w polu wiadomości.

en: YC
pl: Ż

en: Yellow cards (limit)
pl: Żółte kartki (limit)

en: Yellows
pl: Żółte kartki

en: You are champion of the %s!
pl: Mistrzostwo: %s!

en: You are free from debt.
pl: Spłaciłeś pożyczkę.

en: You are making an offer for %s again. Your previous values for fee and wage are preset.
pl: %s: składasz ofertę ponownie. Poniżej Twoja poprzednia oferta.

en: You are making an offer for %s. Your scout's recommendations for fee and wage are preset.
pl: %s: składasz ofertę. Poniżej sugerowana przez Twojego łowcę talentów opłata transferowa i pensja.

en: You are negotiating with %s about a new contract. Pay attention to what you're doing; if you don't come to terms with him within %d offers, he's going to leave your team after his current contract expires (unless you sell him). You may only abort BEFORE making the first offer.
    Your scout's recommendations are preset:
pl: %s negocjuje z Tobą nowy kontrakt. Uwaga: jeśli %d Twoje propozycje nie zostaną przyjęte, zawodnik opuści Cię po zakończeniu kontraktu (o ile nie sprzedasz go wcześniej). Można wycofać się jedynie przed złożeniem pierwszej oferty.
    Zalecenia Twojego łowcy talentów poniżej:

en: You are not indebted.
pl: Nie jesteś zadłużony.

en: You can pay back at most %s
pl: Możesz spłacić najwyżej %s

en: You can take out at most %s.
pl: Możesz pobrać co najwyżej %s.

en: You can't have more than %d players in the team.
pl: Twoja drużyna nie może mieć mniej niż %d zawodników.

en: You can't move the player, there are too few players in your team.
pl: Nie można przenieść zawodnika, za mało zawodników w drużynie.

en: You can't offer a new contract if the old one is still above 2 years.
pl: Nie możesz proponować nowego kontraktu, jeśli poprzedni jest ważny ponad 2 lata.

en: You can't play Bygfoot without users!
pl: Nie można grać w Bygfoota bez użytkowników!

en: You can't replace a banned player.
pl: Nie można zmienić zawodnika wyrzuconego z boiska.

en: You didn't have enough money to buy %s from %s.
pl: %s z klubu %s: nie masz wystarczającej ilości pieniędzy do kupna tego zawodnika.

en: You didn't have enough money to buy %s or your roster was full.
pl: %s: nie masz pieniędzy na kupno zawodnika lub brak miejsca na liście zawodników.

en: You don't have enough money to pay back.
pl: Nie masz pieniędzy na spłatę.

en: You don't have the money.
pl: Nie masz pieniędzy.

en: You finish the season in the %s on rank %d.
pl: %s: koniec sezonu na miejscu %d.

en: You get promoted to the %s.
pl: Awans: %s.

en: You get relegated to the %s.
pl: Spadek: %s.

en: You have %d weeks to pay back the rest of your loan.
pl: Masz %d tygodni na spłatę pozostałej pożyczki.

en: You have %d weeks to pay back your loan.
pl: Masz %d tygodni na spłatę pożyczki.

en: You have overdrawn your bank account once again. Bear in mind that after the fourth time you get fired.
    The team owners give you %d weeks to get above your drawing credit limit.
pl: Ponownie przekroczyłeś limit swojego konta bankowego. Pamiętaj, że za czwartym razem zostaniesz za to zwolniony.
    Właściciele drużyny dają Ci %d tygodni na spłatę debetu.

en: You have overdrawn your bank account. The team owners give you %d weeks to get above your drawing credit limit.
pl: Przekroczyłeś limit swojego konta bankowego. Właściciele drużyny dają Ci %d tygodni na spłatę debetu.

en: You have to pay back your loan this week.
pl: Musisz spłacić pożyczkę w tym tygodniu.

en: You haven't made an offer for the player.
pl: Nie złożyłeś oferty dla zawodnika.

en: You haven't selected a player.
pl: Nie wybrano zawodnika.

en: You lose in the %s final against %s.
pl: %s: porażka w finale z klubem %s.

en: You offered a transfer fee of %s and a wage of %s for %s. The owners and the player are satisfied with your offer. Do you still want to buy the player?
pl: Zaoferowałeś transfer %s oraz pensję %s za zawodnika: %s. Właściciele i zawodnik przyjęli Twoją ofertę. Czy nadal chcesz kupić zawodnika?

en: You reach the %s (round %d) of the %s.
pl: Awans do %s (runda %d): %s.

en: You start the game with %s in the %s.
pl: Początek gry: %s, %s.

en: You still have some transfer business to manage.
pl: Pozostały jeszcze transfery do rozstrzygnięcia.

en: You want to fire %s. Since his contract expires in %.1f years, he demands a compensation of %s. Do you accept?
pl: %s ma zostać zwolniony. Ponieważ jego kontrakt ma jeszcze %.1f lat, żąda rekompensaty w wysokości %s. Zgadzasz się?

en: You win the %s final against %s.
pl: %s: Zwycięstwo w finale z klubem %s.

en: Your bank account has to be above your drawing credit limit next week.
pl: W przyszłym tygodniu stan Twojego konta bankowego musi przekraczać Twój limit debetowy.

en: Your current sponsor is satisfied with your results and would like to renew the contract. Currently they're paying you %d a week.
pl: Twój sponsor jest zadowolony z wyników i chce przedłużyć kontrakt. Obecnie płaci %d na tydzień.

en: Your next opponent
pl: Następny przeciwnik

en: Your offer for %s has been accepted. If you still want to buy him, go to the transfer list and left click on the player.
pl: %s: twoja oferta została przyjęta. Jeśli nadal chcesz kupić tego zawodnika, przejdź na listę transferową i kliknij na zawodniku.

en: Your offer has been removed.
pl: Twoja oferta została usunięta.

en: Your offer has been updated.
pl: Twoja oferta została uaktualniona.

en: Your offer will be considered next week.
pl: Twoja oferta zostanie rozpatrzona w przyszłym tygodniu.

en: Your player roster is full or you don't enough money.
pl: Twoja lista zawodników jest pełna lub nie masz pieniędzy.

en: Your results
pl: Twoje wyniki

en: Your roster is already full. You can't buy more players.
pl: Twoja lista jest już pełna, nie możesz kupować zawodników.

en: Your roster is full. You couldn't buy %s from %s.
pl: %s z klubu %s: nie możesz kupować zawodników, Twoja lista jest pełna.

en: Your stadium
pl: Twój stad

en: Your team can't have less than 11 players.
pl: Twoja drużyna nie może mieć mniej niż 11 zawodników.

en: Youth acad. invest.
pl: Szkółka młodzików

en: Youth acad
pl: Szkółka młodzików

en: Youth coach
pl: Trener młodzików

en: _File
pl: _Plik

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Options
pl: _Ustawienia

en: _Pause
pl: _Pauza

en: _Player
pl: _Zawodnik

en: _Resume
pl: _Kontynuuj

en: _Resume last game
pl: _Wczytaj ostatnią grę

en: _Team
pl: _Drużyna

en: _User
pl: _Użytkownik
