bygfoot 2.3 - en to tr translation catalogue (761 entries)

en: 
    Goals/Game %.1f Save %% %.1f
tr: 
    Goller/Oyun %.1f Kurtarış %% %.1f

en: 
    Goals/Game %.1f Shot %% %.1f
tr: 
    Goller/Oyun %.1f Şut %% %.1f

en: 
    You can also write an email to the authors:
tr: 
    Programcılara aşağıdaki adresten email atabilirsin:

en:  (FK)
tr:  (SV)

en:  (NOTE: If you don't, the game is over for you.)
tr:  (NOT: Eğer başarılı olamazsan, oyun senin için bitecek.)

en:  (OG)
tr:  (KK)

en:  (P)
tr:  (Pen)

en:  -- First leg
tr:  -- İlk Maç

en:  -- Replay matches
tr:  -- Maçları tekrarla

en:  -- Second leg
tr:  --İkinci Maç

en:  Assoc.
tr:  Adi Ortaklığı

en:  Autosave files
tr:  Dosyaları otomatik kaydet

en:  Bank
tr:  Bankası

en:  Chemicals
tr:  Kimyasal Endüstri Grubu

en:  Co.
tr:  Sanayii

en:  Communications
tr:  Bilg. ve İletişim

en:  Company
tr:  Şirketler Grubu

en:  Corp.
tr:  Holding.

en:  Data Systems
tr:  Data Sistemleri ve Teknolojileri

en:  Energy
tr:  Enerji Yatırım

en:  Ent.
tr:  Medya Grubu.

en:  Financial
tr:  Finansal Merkezleri

en:  Fortunately he's got a cousin who can help your team out.
tr:  Çok şükür takıma yardım edip sahaya çıkaracak bir yardımcısı var

en:  Group
tr:  Grup

en:  Holdings
tr:  Holding

en:  Industries
tr:  Endüstri

en:  Labs
tr:  Laboratuvarları

en:  Ltd.
tr:  Ltd.Şti.

en:  Petroleum
tr:  Petrol

en:  Products
tr:  Üretim Şirketleri ve Grubu

en:  Restaurants
tr:  Kebabçısı

en:  Round
tr:  Devre

en:  Scientific
tr:  Bilim Ve Teknoloji Merkezi

en:  Season
tr:  Sezon

en:  Software
tr:  Yazılım Şirketi

en:  Systems
tr:  Bilgisayar Sistemleri

en:  Technologies
tr:  Bilgi Teknolojileri

en:  Telecommunications
tr:  Telekominikasyon a.ş

en:  Week
tr:  Hafta

en:  e.t.
tr: u.d.

en:  less
tr: az

en:  months
tr: ay

en:  more
tr: fazla

en:  p.
tr: pen.

en:  seats
tr: koltuklar

en: %.1f months / %s
tr: %.1f ay / %s

en: %d : %d e.t.
tr: %d : %d u.d.

en: %d : %d p.
tr: %d : %d pen.

en: %d training camps left this season.
tr: %d tane sezon sonuna kadar antreman kampı hakkın kaldı.

en: %s (H)
tr: %s (Ev)

en: %s (N)
tr: %s (Tarafsız saha)

en: %s (expected recovery in %d weeks)
tr: %s (sakatlığın geçme süresi %d hafta)

en: %s Group %d
tr: %s Grup Maçları %d

en: %s accepts your offer.
tr: %s teklifinizi kabul etti.

en: %s and %s
tr: %s ve %s

en: %s and %s (%d)
tr: %s ve %s (%d)

en: %s couldn't afford to buy %s or his roster was full.
tr: %s oyuncunuzu alamıyor %s veya takım kapasitesi dolmuş durumda.

en: %s fires you because of financial mismanagement.
    You find a new job with %s in the %s.
tr: %s sizi kötü mali yönetimden dolayı kovdu.
    Yeni bir takım bul %s içinde %s.

en: %s fires you because of unsuccessfulness.
    You find a new job with %s in the %s.
tr: %s tarafından kovuldunuz.
    Yeni bir takım bul %s içinde %s.

en: %s has been added to the transfer list for %d weeks.
tr: %s transfer listesine eklendi %d hafta için.

en: %s has left your team because his contract expired.
tr: %s takımınızdan ayrıldı çünkü kontrat süresi doldu.

en: %s of %s has rejected your offer (%s / %s). He wasn't satisfied with the wage you offered.
tr: %s dan %s teklifinizle ilgilenmedi (%s / %s). Transfer ücretini yeterli bulmadı.

en: %s of %s has rejected your offer because your team has too many star players already. 'A player of my caliber doesn't play second fiddle,' he was quoted.
tr: %s takımından %s teklifi reddetti çünkü takımda çok fazla star oyuncu var. 'Benim gibi yetenekli bir oyuncunun burada boşa zaman harcayacağını düşünüyorum,' olarak açıklama yaptı

en: %s offer you a job in the %s.
    You accept the challenge and leave %s.
tr: %s ligindeki %s takımından size teklif vardı .
    Kabul edip %s takımından ayrıldın .

en: %s rejects your offer and won't negotiate with you anymore. You should sell him before his contract expires (he'll simply leave your team otherwise).
tr: %s teklifi reddetti ve daha fazla pazarlık istemiyor. Kontrat süresi dolmadan satabilirsiniz (yoksa bonservisini alarak başka takıma gidebilir).

en: %s rejects your offer. You may still make %d offers.
tr: %s teklifinizi reddetti. Hala %d teklif yapabilirsiniz.

en: %s will shoot penalties and free kicks when he plays.
tr: %s oyunda ise serbest vuruş ve penaltıları kullanacak.

en: %s would like to buy %s. They offer %s for him, which is %s than the player's value. Do you accept?
tr: %s takımı  futbolcun %s satın almak istiyor. Onun için  %s  liralık teklif yapıyorlar,Bu teklif oyuncunun gerçek değerinden %s .Kabul ediyormusun?

en: %s's contract expires in %.1f years.
tr: %s adlı oyuncunun kontrat süresi bitiyor %.1f yıl sonra.

en: %s's injury was so severe that he can't play football on a professional level anymore. He leaves your team.
tr: %s'ın sakatlığı profesyonel futbol oynayamayacak kadar ciddi. Takımınızdan ayrılmaya karar verdi.

en: %s: %d (no limit)
tr: %s: %d (cezasız)

en: %s: %d weeks
tr: %s: %d hafta cezalı

en: (starting week %d)
tr: (Başlangıç Haftası %d)

en: - a simple and addictive GTK2 football manager
tr: - basit ama bağımlılık yapan bir futbol menajerlik oyunudur.

en: 1 year
tr: 1 yıl

en: 2 years
tr: 2 yıl

en: 3 years
tr: 3 yıl

en: 4 years
tr: 4 yıl

en: <span background='%s' foreground='%s'>%s (A) </span>
tr: <span background='%s' foreground='%s'>%s (Dep.) </span>

en: <span background='%s'>There was a fire
    in the stadium.</span>
tr: <span background='%s'>Yangın var
    stadyum içinde.</span>

en: <span background='%s'>There were riots
    in the stadium.</span>
tr: <span background='%s'>Ayaklanma var
    Stadyum içinde.</span>

en: <span background='%s'>There were technical problems
    in the stadium.</span>
tr: <span background='%s'>Teknik problemler var
    Stadyumda.</span>

en: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Current bets</span>
tr: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Mevcut bahis</span>

en: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Recent bets</span>
tr: <span background='lightgrey' size='large' weight='bold'>Önceki bahisler</span>

en: <span foreground='%s' background='%s'>Week %d Round %d</span>
tr: <span foreground='%s' background='%s'>%d.Maç %d.Sezon/Tur/Ayak</span>

en: A new youth registered at your youth academy.
tr: Genç oyuncu akademinize yeni bir Paf oyuncusu kaydedildi.

en: A new youth wanted to registered at your youth academy but there was no room for him.
tr: Genç oyuncu akademinize yeni bir Paf oyuncusu kaydedilmek istiyor fakat yeterli yer yok.

en: ADD LAST MATCH
tr: SON MAÇI EKLE

en: ALL OUT ATTACK
tr: TÜM TAKIM ATAK

en: ALL OUT DEFEND
tr: TÜM TAKIM DEFANS

en: ANTI
tr: YAVAŞ

en: ATTACK
tr: Atak

en: About
tr: Hakkında

en: Accept
tr: Kabul

en: Accept?
tr: Kabul?

en: Add last match
tr: Son maçı ekle

en: Add last recorded match to the current memorable matches file.
tr: Son kayıtlı maçı unutulmaz maçlar dosyasına ekle

en: Add user
tr: Kullanıcı ekle

en: Adjust repayment schedule?
tr: Geri ödeme planını onaylıyormusun?

en: Age
tr: Yaş

en: Age
tr: Yaş

en: All Files
tr: Bütün dosyalar

en: All Out Attack
tr: Herkes Atak

en: All Out Defend
tr: Herkes Savunma

en: Always show news window after a matchday
tr: Maç gününden sonra daima haber penceresini göster

en: Anti
tr: YAVAŞ

en: Any
tr: Farketmez

en: Appearance
tr: Görünüm

en: Apply for the job?
tr: İşi kabul et?

en: At least one user didn't take his turn this week. Continue?
tr: Bir kullanıcı maçını hala oynamadı.Devam edecekmisin?

en: At the Bygfoot forums you can report bugs, ask for help and discuss the game:
tr: Bygfoot forumlarında hatalarınızı rapor edebilirsiniz,yardım isteyip oyun hakkında tartışabilirsiniz:

en: Attack
tr: Hücum

en: Attendance
    %s
tr: Seyirci
    %s

en: Attribute
tr: Özellik

en: Automatic loan repayment
tr: Otomatik kredi borcu geri ödemesi

en: Automatic popup
tr: Otomatik pencere

en: Automatic repayment
tr: Otomatik geriödeme

en: Automatic substitutions
tr: Otomatik oyuncu değiştirme

en: Autosave
tr: Otomatik kayıt

en: Autosave interval
tr: Otomatik kayıt aralığı

en: Av. skill:
tr: Ort.Yetenek:

en: Av. skills:
tr: Ort.Yetenekler:

en: Av.Sk.
tr: Ort.Yet.

en: Av.skill
tr: Ort.Yetenek

en: Available teams
tr: Mümkün olan takımlar

en: Average
tr: Ortalama

en: Average attendance
tr: Ortalama seyirci

en: Average attendance %
tr: Ortalama seyirci %

en: Average skill
tr: Ortalama Yetenek

en: Average skill:
tr: Ortalama Yetenek:

en: Away
tr: Deplasman

en: BALANCED
tr: Dengeli

en: BAN(%d)
tr: CEZALI(%d)

en: Back to main menu (Esc)
tr: Genel Görünüm (Esc)

en: Back to splash
tr: Açılış ekranına dön

en: Bad
tr: Kötü

en: Balance
tr: Finansal Denge

en: Balanced
tr: Dengeli

en: Banned
tr: Cezalı

en: Begin a new week (Space)
tr: Yeni Maça/Haftaya Başla (Boşluk)

en: Best
tr: En iyi

en: Best defensive teams
tr: En iyi defansif takımlar

en: Best goal scorers
tr: En iyi golcüler

en: Best goalkeepers
tr: En iyi kaleciler

en: Best offensive teams
tr: En iyi ofansif takımlar

en: Betting
tr: Bahis Oyunu

en: Betting -- Left click on odd to place or remove bet
tr: Bahis oynamak -- Sağ veya Sol klikle para yatır yada sil

en: Bi-weekly balance
tr: Hafta başı Finans durumu

en: Bi-weekly balance
    (Week %d and %d)
tr: Hafta başı finansman durumunuz
    (Hafta %d ve %d)

en: Boost
tr: Takım Desteği

en: Boost ON is disabled in this country definition.
tr: Takım Desteği AÇIK oynadığınız ülke tanımlamalarınızda kapalıdır.

en: Boost changed to %s (costs %d per minute).
tr: Takım Desteği değişti %s (ücret %d her dakika).

en: Boost changed to %s.
tr: Takım Desteği değişti %s.

en: Boost costs
tr: Takım Desteği ücreti

en: Broken ankle
tr: Kırık ayak

en: Broken arm
tr: Kırık kol

en: Broken leg
tr: Kırık bacak

en: Broken rib
tr: Kırık kaburga

en: Broken shoulder
tr: Kırık omuz

en: Browse players
tr: Ligdeki Oyuncuları listele

en: Browse teams
tr: Diğer Takımlara bak

en: Bygfoot Memorable Matches
tr: Bygfoot Unutulmaz Maçlar

en: Bygfoot News
tr: Bygfoot Haberleri

en: Bygfoot Save Files
tr: Bygfoot kayıt dosyaları

en: Bygfoot constants
tr: Bygfoot sabit ayarları

en: Bygfoot debug window. If you got here by accident, CLOSE IMMEDIATELY (otherwise your CPU will be destroyed by overheating).
tr: Bygfoot hata penceresi. Kazara buraya geldiyseniz, HEMEN KAPATIN(Yoksa CPU'nuz aşırı ısınmadan zarar görebilir).

en: Bygfoot is a very intuitive and simple game, so there isn't a full-grown documentation. However, if you have trouble, there are a few places to go.
tr: Bygfoot oldukça basit ve öğrenilmesi kolay bir oyundur,Tamamen bitmiş açıklayıcı bir dökümanı mevcut değildir.Bununla birlikte,bir sorununuz olduğunda,bilgi alabileceğiniz bazı yerler mevcuttur.

en: CPos
tr: Tak.Yeri

en: CPos
tr: Takımdaki Yeri

en: CSk
tr: MYet

en: CSkill
tr: Mevcut Yetenek

en: Calculate start week
tr: Haftayı hesapla

en: Calculate weekly installment
tr: Haftalık gideri hesapla

en: Camp points
tr: Kamp puanları

en: Capacity (seats)
tr: Kapasite(koltuklar)

en: Cards
tr: Kartlar

en: Career values
tr: Kariyer Geçmişi

en: Change commentary verbosity. The higher this value the more events you can see.
tr: Maç Anlatım hızını değiştirmek.Yüksek rakamlar daha çok olay gösterir

en: Change live game speed. The higher the value the faster the live game.
tr: Canlı maç hızını ayarlama.Yüksek değer, daha hızlı maç.

en: Change ticket price
tr: Bilet ücreti değiştir

en: Choose country
tr: Ülke Seçin

en: Choose file
tr: Dosya seç

en: Choose game language (might not work in Windows versions)
tr: Oyun dilini seç.(Windows versiyonlarında çalışmayabilir)

en: Choose league to start in
tr: Oyun başlangıçı için Lig seçimi.

en: Choose team
tr: Takımını Seç

en: Choose username
tr: Kullanıcı Adı Seçin

en: Click on OK to apply for the job. Click on CANCEL to close the window.
tr: TAMAM'a bas ve oyuna başla.VAZGEÇ'e bas ve pencereyi kapat.

en: Click on a user to remove him from the game.
tr: Kullanıcıyı seç ve oyundan kaldır.

en: Click on a user to remove him.
tr: Kullanıcıyı seç ve kaldır.

en: Close
tr: Kapat

en: Close window. Changes will only be saved for the current session, unless you also save to file.
tr: Pencereyi kapa.Yapılan değişiklikleri başka bir dosya olarak kaydetmezseniz; yalnızca geçerli oturumunuz için kaydedilmiş olacaktır.

en: Commentary
tr: Maçın Önemli Anları

en: Commentary event to test; leave out to test all commentaries
tr: Maç anlatımı testte,tüm anlatımları geçerek testi bırak.

en: Commentary file name (may be in a support dir)
tr: Anlatım dosyası (support klasöründe olmalı)

en: Company
tr: Şirket

en: Compensations
tr: Tazminat

en: Competition
tr: Lig/Kupa

en: Compressing savegame...
tr: Kayıtlı oyun sıkıştırılıyor...

en: Concussion
tr: Beyin Sarsıntısı

en: Confirm & schedule repayment
tr: Onayla & Geri ödeme tablosu

en: Confirm quit when not saved
tr: Çıkarken kaydetme penceresi göster

en: Confirm removing youths
tr: Genç oyuncular ayrılırken onayla

en: Confirm when unfit
tr: Sakat-Cezalı oyuncu uyarısı

en: Confirm!
tr: Doğrula!

en: Constants file
tr: Bileşenler dosyası

en: Contract
tr: Kontrat süresi

en: Contract
tr: Kontrat süresi

en: Contract / Money
tr: Kontrat / Para

en: Contract length
    (Months)
tr: Kontrat süresi
    (Ay)

en: Contract offer
tr: Kontrat teklifi

en: Contracts are disabled in this country definition.
tr: Kontratlar, ülke ayarlarınızda devre dışı.

en: Contributors
tr: Katkıda Bulunanlar

en: Copying %s
tr: Kopyala %s

en: Costs
tr: Ücretler

en: Couldn't find pixmap file: %s
tr: Resim dosyası bulunmuyor : %s

en: Country
tr: Ülke

en: Create cup news
tr: Kupa haberleri oluştur.

en: Create league news
tr: Lig haberleri oluştur.

en: Create user news
tr: Oyuncu haberleri oluştur.

en: Cup champions
tr: Kupa Sampiyonları

en: Cup has no tables.
tr: Kupa tablosu yok

en: Current capacity
tr: Mevcut kapasite

en: Current file
tr: Mevcut Dosya

en: Current league
tr: Mevcut Lig

en: Current market interest
tr: Mevcut faiz oranı(kredi)

en: Current position
tr: Mevcut pozisyon

en: Current safety
tr: Mevcut güvenlik

en: Current settings:
tr: Mevcut ayarlar:

en: Current skill
tr: Mevcut Yetenek

en: DEFEND
tr: DEFANS

en: Debt (repay in %d weeks)
tr: Borç (geri öde %d haftada)

en: Debug
tr: Onarma

en: Decide later
tr: Daha sonra karar ver

en: Default hotel
tr: Kamp Oteli :

en: Default recreation:
tr: Başlangıçtaki Dinlenme Oranı:

en: Default training:
tr: Başlangıçtaki Antreman Oranı:

en: Default wager
tr: Bahis Başlangıç  Parası

en: Defend
tr: Defans

en: Defenders
tr: Defans oyuncuları

en: Did you know?
tr: İpuçlarını Biliyormusun?

en: Didn't find file 'bygfoot_help'.
tr: 'bygfoot_help' dosyası bulunamadı.

en: Do you really want to kick the poor boy out of your academy?
tr: Gerçekten bu kötü çocuğu akademiden çıkartmak istiyormusun?

en: Don't load definitions
tr: Özellikleri yükleme

en: Don't load team definitions at all
tr: Takım tanımlarını yükleme

en: Done.
tr: Tamam.

en: Draw
tr: 0

en: Drawing credit
tr: Kredi Açığı

en: Dw
tr: B

en: Dw
tr: B

en: Dw %d : %d
tr: B  %d : %d

en: ETal
tr: Max.Yetenek

en: EXPORT
tr: Dışa aktar.

en: Edit
tr: Düzenle

en: Edit name
tr: Oyuncu ismini değiştir.

en: Edit the constants used in the game
tr: Bileşenler dosyasını oyundayken düzenle

en: Enter a structure. The digits must sum up to 10.
tr: Takım dizilişini gir.Bu rakamların toplamı 10 etmeli

en: Enter custom structure
tr: Takım taktiğini gir

en: Erm...
tr: Uyarı...

en: Esc
tr: Çık

en: Esc / Return / Space
tr: Çık/Geri Dön/Boşluk

en: Estimated talent
tr: Tahmini Yetenek

en: Etal
tr: GYet

en: Event
tr: Önemli Olayların

en: Expected duration
tr: Beklenen bitirilme süresi

en: Expenses
tr: Giderler

en: F
tr: H

en: F_igures
tr: Ta_blolar

en: Fee
tr: Ücret

en: File containing live game tokens (may be in a support dir)
tr: Canlı oyun için işaret dosyaları (support klasöründe olmalı)

en: File containing settings which determine a lot of aspects of the game behaviour. DON'T CHANGE THIS UNLESS YOU REALLY KNOW WHAT YOU ARE DOING.
tr: Dosya oyunun düzgün çalışması için bir çok ayarları içermektedir.NE YAPTIĞINIZI BİLMİYORSANIZ KESİNLİKLE DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN.

en: Fin_Stad
tr: Finans ve_Stadyum

en: Final
tr: Son

en: Finances are disabled in this country definition.
tr: Finansal Yönetim ülke ayarlarınızda mevcut değil.

en: Fire
tr: Takımdan kov

en: First value: average current skill of the first 11 players. Second value: average skill of all players.
tr: İlk değer: İlk 11'in Yetenek Ortalaması. İkinci değer: Tüm Takım Ortalaması

en: First-Class Hotel
tr: Dört Yıldızlı Otel

en: Fit
tr: Kon

en: Fitness
tr: Kondisyon

en: Fitness
tr: Kondisyon

en: Fixtures (competitions)
tr: Fikstür.

en: Fixtures (week)
tr: Fikstur(hafta)

en: Float
tr: Kesirli

en: Font name
tr: Font ismi

en: Font used in treeviews
tr: Fontu buradan değiştirebilirsiniz

en: Forwards
tr: Hücum oyuncuları

en: Fouls
tr: Fauller

en: Fractured ankle
tr: Ayak bileği kırığı

en: G
tr: K

en: GA
tr: YG

en: GD
tr:   AV

en: GF
tr: AG

en: Ga
tr: Oyn.Maç

en: Gameplay
tr: Oyun

en: Games
tr: Maçlar

en: Games
tr: Maçlar

en: Games/Goals
tr: Oyunlar/Goller

en: Global
tr: Genel

en: Go
tr: Gol

en: Go back to the splash screen
tr: Başlangıç ekranına geri dön.

en: Go/Ga
tr: Gol/Maç

en: Goalie
tr: Kaleci

en: Goalies
tr: Kaleciler

en: Goals
tr: Goller

en: Goals
tr: Goller

en: Goals (regular)
tr: Goller(normal)

en: Good
tr: İyi

en: Good Hotel
tr: Üç Yıldızlı Otel

en: Groin injury
tr: Kasık zedelenmesi

en: Hamstring
tr: Topuk Sakatlanması

en: Have a look at the transfer list, there's an offer for %s.
tr: Transfer listesine bak,sana %s için teklif var.

en: Headline
tr: Başlık

en: Health
tr: Sağlık

en: Help
tr: Yardım

en: Home
tr: Ev

en: How many commentaries to generate per event
tr: Her maçta kaç tane yorum yaratılsın

en: How many digits after the comma there are for skill etc.
tr: Yetenek,Kondüsyon vb  bilgilerde virgülden sonra kaç hane gösterilsin?(varsayılan 0)

en: How many files the autosave uses
tr: Otomatik kaydetme için kaç tane dosya kullanacaksın.

en: How much you wager by default
tr: Başlangıç Bahis miktarını değiştir

en: How often the game is saved automatically
tr: Ne kadar sıklıkla oyun otomatik kaydedilsin

en: How often the player list gets refreshed during a live game (in live game minutes)
tr: Canlı oyun sırasında ne kadar sıklıkla oyuncu listelerinin güncelleneceğini gösterir.(Canlı oyun dakikalarında)

en: INJ(%d)
tr: Sakat(%d)

en: If checked, weeks without user teams playing are calculated automatically (without the user having to press 'New week')
tr: Seçili olduğunda,otomatik olarak bir sonraki maç haftasına gidilir(Kullanıcının 'Yeni bir Maça Başla' butonuna basmasına gerek kalmadan)

en: If you don't like any of the sponsors, you can go a few weeks without sponsor and wait for new offers.
tr: Sponsorlarını beğenmezsen;birkaç hafta sponsor olmadan devam et ve yeni teklifleri bekle.

en: Import file
tr: Dosya yükle

en: Import the matches from a memorable matches file
tr: Maçları hatırlanan maçların dosyasına ekle.

en: Improvement in progress.
    %d seats and %d%% safety still to be done.
    Expected finish: %d weeks.
tr: Yükseltme devrede.
    %d koltuk ve %d%% güvenlik hala yapılacak.
    Beklenen bitirme süresi: %d hafta.

en: Income
tr: Gelirler

en: Increase
tr: Arttır

en: Injuries
tr: Sakatlık

en: Integer
tr: Tamsayı

en: It's too late in the season for automatic loan repayment.
tr: Sezon içinde otomatik borç geri ödemesi için çok geç.

en: Job offer
tr: İş teklifi

en: Job offers
tr: İş Teklifleri

en: Job offers set to %s.
tr: İş teklifleri ayarla %s.

en: Journey costs
tr: Yolculuk Masrafları

en: Kick out of academy
tr: Akademiden kov.

en: L
tr: M

en: L
tr: M

en: L  %d : %d
tr: M  %d : %d

en: L_oad last save
tr: S_on kaydı yükle

en: Language
tr: Dil

en: Language to use (a code like 'de')
tr: Kullanılan Dil (kodu 'tr' gibi)

en: Last %d
tr: Son %d

en: Last save file not found.
tr: Son save dosyası bulunamadı.

en: Latest results
tr: Aldığı sonuçlar

en: League
tr: Lig

en: League
tr: Lig

en: League champions
tr: Lig Şampiyonları

en: League stats
tr: Lig Durumu

en: League table
tr: Lig Durumu

en: Left click to make an offer. Right click to remove offer.
tr: Sol klikle teklif yap.Sağ klikle teklifi kaldır.

en: Left click to move players to and from the youth academy; right click for context menu.
tr: Sol tuşa basarak oyuncuyu genç oyuncu akademisine;sağ tuşa basarak ana menüye gönder.

en: Left click to show fixtures.
tr: Sol tuş ile fikstürü göster

en: Left click to show table.
tr: Sol tuş ile Lig Puan cetvelini göster

en: Left-click: get loan; Right-click: pay back; Middle click: stadium window.
tr: Sol Tuş:Borç al;Sağ tuş:Geri öde;Orta tuş:Stadyum penceresi

en: List 1
tr: Liste 1

en: List 2
tr: Liste 2

en: Live game
tr: Canlı Mac

en: Live game set to %s.
tr: Canlı Maç ayarla %s.

en: Live game speed factor
tr: Canlı Maç Hız ayarı

en: Live game verbosity
tr: Canlı Maç Anlatımı

en: Load game (Ctrl - O)
tr: Kayıtlı Oyunu yükle (Ctrl - O)

en: Load last savegame
tr: Son kayıtlı oyunu Yükle

en: Load only the player names in the definition files
tr: oyun ayarları dosyasından sadece isimleri yükle

en: Load team definitions
tr: Takım özellikleri yükleme

en: Load teams from definition files (note that the official Bygfoot package doesn't contain team definition files, you have to get them from the homepage or via the bygfoot-update script)
tr: Takımları özel ayarlar dosyasından yükle.(Önemli hatırlatma:Resmi Bygfoot paketinde takım özellikleri dosyaları mevcut değildir,Bunlara oyun anasayfamızdan veya bygfoot-update script ile ulaşabilirsiniz.)

en: Loading cup: %s
tr: Yüklenen kupa %s

en: Loading job exchange...
tr: Teknik Direktör arayanlar...

en: Loading league: %s
tr: Yüklenen Lig %s

en: Loading leagues and cups...
tr: Yükleniyor ligler ve kupalar...

en: Loading miscellaneous...
tr: Çeşitli özellikler Yükleniyor...

en: Loading newspaper...
tr: Haberler Yükleniyor...

en: Loading options...
tr: Yükleniyor seçenekler...

en: Loading season stats...
tr: Sezon durumları yükleniyor...

en: Loading transfer list...
tr: Transfer listesi yükleniyor...

en: Loading users...
tr: Kullanıcılar Yükleniyor...

en: Loan
tr: Kredi Borcu Alma

en: M
tr: O

en: Make offer
tr: Teklif Et

en: Manage matches
tr: Maçları yönet

en: Manage users
tr: Kullanıcıları yönet

en: Maximize main window
tr: Ana pencereyi maksimize et

en: Memorable match added.
tr: Unutulmaz maç eklendi.

en: Memorable matches
tr: Unutulmaz maçlar

en: Midfield
tr: Ortasaha

en: Midfielders
tr: Ortasaha oyuncuları

en: Money
tr: Para:

en: Money
tr: Para:

en: Money (approx.)
tr: Para: (yaklaşık)

en: Money / week
tr: Para / Hafta

en: Move to team
tr: Takıma yolla

en: Move to youth academy
tr: Genç oyuncu akademisine yolla

en: My league results
tr: Lig Sonucları

en: Name
tr: İsim

en: Name
tr: İsim

en: Neutral ground
tr: Tarafsız saha

en: New contract
    offers
tr: Yeni kontrat
    teklifler

en: New settings:
tr: Yeni ayarlar:

en: News
tr: Haberler

en: Next
tr: İleri

en: Next (W)
tr: İleri (W)

en: Next league/cup (2)
tr: Sonraki Lig/Kupa (2)

en: Next user
tr: Sonraki kullanıcı

en: Next week you'll fire him and hire a new one.
tr: Gelecek hafta menajerini kovup yeni birisini işe alabilirsin.

en: No automatic popup
tr: Haber penceresi açılmasın

en: No improvements currently in progress.
tr: Devam eden yükseltme mevcut değil.

en: No match stored.
tr: Maç saklanmadı.

en: No news available.
tr: Yeni haber yok.

en: None
tr: Hiçbirisi

en: Not a valid Bygfoot Memorable Matches filename.
tr: Bygfoot Unutulmaz Maçlar dosya adı geçerli değil

en: Numbers...
tr: Numaralar...

en: OFF
tr: NORMAL

en: ON
tr: HIZLI

en: Off
tr: NORMAL

en: Offer new contract
tr: Yeni kontrat teklifi

en: On
tr: HIZLI

en: Only names
tr: Sadece isimler

en: Open a memorable matches file
tr: Hatırlanan maçlar dosyasını aç

en: Opponent
tr: Rakip

en: Opponent player list
tr: Rakip oyuncular listesi

en: Options
tr: Seçenekler

en: Overall results
tr: Sezon sonuçları

en: Overwrite
tr: Üzerine Yaz

en: Overwrite set to %s.
tr: Üzerine Yaz %s

en: PL
tr: OM

en: PTS
tr: PUAN

en: Pause when break
tr: Ara verildiğinde dur

en: Pause when injury
tr: Sakatlıkta dur

en: Pause when red card
tr: Kırmızı kart olduğunda dur.

en: Payback
tr: Geri ödeme

en: Penalties
tr: Penaltılar

en: Penalty/free kick shooter deselected.
tr: Penaltıcı/serbest vuruşçu seçili değil.

en: Physio
tr: Takım doktoru

en: Player accepts new offers
tr: Oyuncu yeni anlaşmaları kabul eder.

en: Player attribute precision
tr: Futbolcunun kendine has özellikleri

en: Player attributes shown
tr: Oyuncu özelliklerini göster

en: Player doesn't negotiate anymore
tr: Futbolcu daha fazla görüşme yapmak istemiyor

en: Player list
tr: Oyuncu Listesi

en: Player list 1
tr: Takım Listesi 1

en: Player list 2
tr: Takım Listesi 2

en: Player list refresh rate
tr: Oyuncu listesi yenileme hızı

en: Playing style
tr: Oyun tarzı

en: Popup for user news
tr: Kullanıcı haberleri penceresi

en: Pos
tr: Ger.Yeri

en: Pos
tr: Gerçek Yeri

en: Position
tr: Posizyon

en: Possession
tr: Posizyon

en: Prefer messages
tr: Mesaj tercihi

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Premium Hotel
tr: Beş Yıldızlı Tatil Köyü

en: Previous
tr: Geri

en: Previous (Q)
tr: Geri (Q)

en: Previous league/cup (1)
tr: Geri lig/kupa (1)

en: Previous user
tr: Önceki kullanıcı

en: Price per ticket
tr: Bilet ücreti

en: Prize money
tr: İkramiye parası

en: Pulled muscle
tr: Kas çekmesi

en: Put on transfer list
tr: Transfer listesine koy

en: Quarter-final
tr: Çeyrek Final

en: Quit (Ctrl - Q)
tr: Çıkış (Ctrl - Q)

en: REMOVE
tr: Kaldır

en: REPLAY
tr: Yeniden oynat

en: Randomise teams in cups
tr: Kupada takımları rastgele seç

en: Randomise the order of teams in cups. This only makes sense in supernational definitions like the World Cup where the order of teams is fixed.
tr: Kupalardaki takımları rastgele belirle. Bu sadece Dünya Kupası gibi uluslararası müsabakalarda takım sıralamalarının düzenlenmesine yarar.

en: Rank
tr: Sıralaman

en: Rank
tr: Sıralaman

en: Ready
tr: Hazır

en: Rearrange team
tr: Tekrar düzenle

en: Recreation
tr: Dinlenme

en: Recruiting preference
tr: Oyuncu seçim önceliği

en: Reds
tr: Kırmızı Kart

en: Reject for now
tr: Şimdilik kabul etme.

en: Reload
tr: Yeniden yükle

en: Reload and close
tr: Yeniden yükle ve kapat.

en: Reload constants files. This will overwrite any changes you made in the current game session.
tr: Sabit ayarları yeniden yükle. Bu, geçerli oyun oturumda yapılan değişikliklerin üzerine yazacaktır.

en: Reload from file
tr: Dosyadan maçları yeniden yükle

en: Reload matches from file
tr: Dosyadan maçları yeniden yükle.

en: Reload matches from file and close
tr: Dosyadan maçları yeniden yükle ve kapat

en: Reload the constants file
tr: Bileşenler dosyasını yeniden yükle

en: Remove from transfer list
tr: Transfer listesinden çıkart

en: Remove user %s from the game?
tr: %s kullanıcısını oyundan kaldır?

en: Replay, delete or add memorable matches.
tr: Unutulmaz maçları yeniden oynat,ekle veya sil

en: Reset player list
tr: Oyuncu listesini sıfırla

en: Reset player list to the formation at the beginning of the live game pause (right click on player list)
tr: Canlı maç durdugunda oyuncularınızın takım dizilimini sağ tuşa basarak değiştirebilirsiniz.

en: Result
tr: Sonuç

en: Results
tr: Sonuçlar

en: Return
tr: Geri dön

en: Return / Space
tr: Geri Dön / Boşluk

en: Right click and left click to change boost state
tr: Sağ ve Sol tuşlara basarak Takım Desteği durumunu değiştir

en: Right click and left click to change your playing style
tr: Sağ ve Sol tuşlara basarak takım oyun stilini değiştir

en: Right click to apply for job at once, left click to see team info.
tr: Sağ tıklama ile iş kabul et,sol tıklama ile takım bilgisini gör.

en: Right-click to set to 0
tr: Sağ tuşa basarak 0  eşitle

en: Ro
tr: Sezon/Tur/Ayak/Devre

en: Round robin
tr: Grup Maçları

en: Safety (%)
tr: Güvenlik (%)

en: Safety improvement too high, reset to highest possible value.
tr: Güvenlik yükseltme değeri çok yüksek,geçerli bir yüksek değer giriniz.

en: Save %
tr: Kurtarma Yüz. %

en: Save and close
tr: Kaydet ve kapat

en: Save changes to file and close
tr: Değişiklikleri dosyaya kaydet ve kapat

en: Save changes to the constants file. DON'T DO THIS UNLESS YOU REALLY KNOW WHAT YOU ARE DOING.
tr: Değişiklikleri ayarlar dosyasına kaydet.NE YAPTIĞINIZI BİLMİYORSANIZ KESİNLİKLE DEĞİŞTİRMEYE ÇALIŞMAYIN.

en: Save game (Ctrl - S)
tr: Oyunu kaydet (Ctrl - S)

en: Save global settings to file
tr: Genel Ayarları Dosya'ya kaydet

en: Save overwrites
tr: Eski kayıtın üstüne yaz

en: Save settings as default
tr: Ayarları öntanımlı olarak kaydet

en: Save to file
tr: Dosya olarak sakla

en: Save user settings to file
tr: Kullanıcı Ayarlarını Dosya'ya kaydet

en: Save window geometry
tr: Windows geometrisini kaydet

en: Save window size, position and vertical divider
tr: Pencere boyutunu,pozisyonunu ve dikey bölücüyü kaydet

en: Saving job exchange...
tr: İş değişikliği kaydediliyor...

en: Saving leagues and cups...
tr: Ligler ve Kupalar kaydediliyor...

en: Saving miscellaneous...
tr: Kaydediliyor

en: Saving newspaper...
tr: Haberler kaydediliyor...

en: Saving options...
tr: Seçenekler kaydediliyor...

en: Saving season stats...
tr: Sezon sonuçları kaydediliyor...

en: Saving transfer list...
tr: Transfer listeleri kaydediliyor...

en: Saving users...
tr: Kullanıcılar kaydediliyor...

en: Scout
tr: Yetenek Avcısı Maaşı

en: Sea
tr: Sez

en: Season %d
tr: Sezon %d

en: Season history
tr: Sezon Geçmişi

en: Season results
tr: Sezon sonuçları

en: Select font
tr: Font seç

en: Semi-final
tr: Yari-Final

en: Set investment
tr: Akademi Yatırımı

en: Set the percentage of your income you want to devote to your youth academy.
tr: Finans Gelirlerinizin Yüzde kaçını Genç oyuncu akademisine ayırmak istersiniz

en: Set to 0 to switch off warning
tr: Uyarıları kapatmak için 0 ayarla

en: Sh
tr: Şutlar

en: Shoots penalties
tr: Frikik ve Penaltıları kullansın

en: Shot %
tr: Şut Yüz. %

en: Shots
tr: Şutlar

en: Shots
tr: Şutlar

en: Show all leagues in the fixture view
tr: Bütün ligleri fikstürde göster

en: Show coming matches
tr: Gelecek maçları göster

en: Show finances
tr: Finans durumunu göster

en: Show info
tr: Futbolcu Bilgisi

en: Show job exchange
tr: İş Tekliflerini Göster

en: Show job offers
tr: İş Tekliflerini Göster

en: Show last match
tr: Son maçı göster

en: Show last match stats
tr: Son maçın istatistiklerini göster

en: Show live game
tr: Canlı Maçı Göster

en: Show matches from all leagues
tr: Bütün liglerdeki maçları göster.

en: Show matches from cups
tr: Kupalardaki maçları göster.

en: Show news window after a matchday when new user news was created
tr: Maç gününden sonra yeni kullanıcı haberleri yaratıldığında;haber penceresini göster.

en: Show only my recent bets
tr: Sadece oynadığım bahisleri göster

en: Show only recent news
tr: Sadece yeni haberleri göster

en: Show overall games/goals
tr: Futbolcuya ait maç/gol oranını göster

en: Show progressbar pictures
tr: Resimli durum çubuğunu göster.

en: Show stadium
tr: Stadı göster

en: Show tendency bar
tr: Maç sırasında pozisyon bölgesini göster

en: Show the betting window
tr: Bahis penceresini göster

en: Show the list of available manager jobs
tr: Mevcut menejer işleri listesini göster.

en: Show transferlist (T)
tr: Transfer Listesi Göster (T)

en: Show warning if a player contract gets below
tr: Futbolcu sözleşmesi bitimine yakın uyarı göster

en: Show youth academy
tr: Genç oyuncu akademisi göster.

en: Sk
tr: Yet

en: Skill
tr: Yetenek

en: Skill
tr: Yetenek

en: Skip weeks without user matches
tr: Maç olmayan haftaları atla.

en: Space
tr: Boşluk

en: Specify additional support directory (takes priority over default ones)
tr: Özel ekstra destek klasörü (önceliği varsayılandan fazladır)

en: Speed
tr: Maç Hızı

en: Sponsorship
tr: Sponsor Gelirleri

en: Sponsorship offers
tr: Sponsor Firma Teklifleri

en: St_ats
tr: Du_rum

en: Stadium
tr: Stad

en: Stadium capacity
tr: Stad Kapasitesi

en: Stadium expenses
tr: Stad Giderleri

en: Stadium management is disabled in this country definition.
tr: Stadyum Yönetimi ülkenizde geçerli değil.

en: Stadium safety
tr: Stad Güvenliği

en: Stadium status
tr: Stadyum Durumu

en: Start
tr: Başlat

en: Start _new game
tr: _Başlat

en: Start in week
tr: Başlat hafta

en: Start in week:
tr: Başlat hafta:

en: Statistics
tr: İstatikler

en: Status
tr: Durum

en: Status
tr: Durum

en: Status:
tr: Durumu:

en: Streak
tr: Soğuk/Sıcak

en: String
tr: Koşul

en: String id of the country to load
tr: Ülke sıra numarası yükleniyor

en: Structure
tr: Takım Düzeni

en: Swap adapts structure
tr: Takım düzenini otomatik değiştir

en: System
tr: Sistem

en: Tables
tr: Puan Cetveli

en: Talent %
tr: Yetenek %

en: Team
tr: Takım

en: Team
tr: Takım

en: Team structure
tr: Takım taktiği

en: Team style changed to %s.
tr: Takım dizilimi değiştirildi %s .

en: Team1
tr: Takım1

en: Team2
tr: Takım2

en: Test an XML commentary file
tr: XML anlatım dosyasını test et.

en: The bank doesn't grant you more money.
tr: Banka size daha fazla ödenek yapmıyor.

en: The betting office doesn't allow you to wager more than %s.
tr: Bahis şirketi oynanan miktarı kabul etmiyor %s.

en: The current game state is unsaved and will be lost. Continue?
tr: Mevcut oyun kayıtlı değil ve kaybolabilir. Kapatmak istiyormusun?

en: The higher this value, the more commentary you'll see.
tr: Bu değer yükseldikçe, daha fazla yorum görebilirsiniz.

en: The job exchange update interval is %d weeks.
tr: İş değişimi için güncelleme zamanı %d hafta.

en: The lower this value the faster the live game commentary will scroll.
tr: Değer büyüdüğünde maçın dakikaları daha hızlı ilerler.

en: The owners of %s accept your application.
tr: %s takımının yöneticileri başvurunuzu kabul etti.

en: The owners of %s accept your application. Since %s don't want to get stuck with a lame duck, you get fired instantly and spend the rest of the current season tending your garden.
tr: Takımın yöneticileri %s teklifinizi kabul ediyor. %s kadar süre emekliliğine kalmışken, başarısızlığında derhal kovulabilirsin ve sezonun geri kalanınında bahçende bahçıvanlık yaparak geçirebilirsin.

en: The owners of %s are deeply impressed by your success with %s and would like to hire you. Here's some information on %s:
tr: Bir takımın ilgisini çektiniz %s takım başkanı mevcut başarınızdan hayli etkilenmiş gözüküyor %s ve sizi takımında görmek istediğini belirtiyor.İşte bu konudaki bilgiler %s:

en: The owners of %s are not satisfied with the recent performance of the team. There are rumours they're looking for a new manager.
tr: Takımının başkanı %s oyunundan memnun değiller. Söylentilere göre yeni bir Teknik Direktore bakıyorlar

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. Neither the fee nor the wage you offered were acceptable, they say.
tr: Takımın yöneticileri %s yapılan teklifi reddetti (%s / %s) için %s. Ne transfer ücreti nede maaşın kabul edilebilir olmadığını söylüyorlar.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. The team owners weren't satisfied with the fee you offered.
tr: Takımın yöneticileri %s yapılan teklifi reddetti (%s / %s) için %s. Yöneticiler önerilen transfer ücretinden pek memnun olmadılar.

en: The owners of %s have rejected your offer (%s / %s) for %s. There was a better offer for the player than yours.
tr: Teklif yaptığın takım %s yöneticileri teklifini reddetti (%s / %s) Söz konusu futbolcu %s. Yaptığın tekliften çok daha iyileri var.

en: The owners of %s politely reject your application. You're not successful enough in their eyes.
tr: %s takımının yöneticileri teklifinizi kibarca reddetti.Onlara göre yeterince iyi bir teklif gelmedi.

en: The player feels he doesn't have a future in your star-studded team. He refuses to negotiate.
tr: Futbolcu gelecekte takımınızdaki yıldızı sönenlerden birisi olabileceğini düşünüyor.Daha fazla görüşmeyi reddediyor.

en: The player is already on the list.
tr: Futbolcu zaten transfer listesinde.

en: The player is locked (the team owners are considering an offer currently).
tr: Oyuncu kilitli durumda (takım yöneticileri gelen teklifleri değerlendiriyor).

en: The player is not on the list.
tr: Futbolcu listede değil.

en: The player is on a cold streak
tr: Futbolcu maç öncesi soğuk ve antremansız

en: The player is on a hot streak
tr: Futbolcu Maç öncesi sıcak ve antremanlı

en: The player is too old for the youth academy.
tr: Futbolcu Genç oyuncu akademisi için çok yaşlı

en: The player won't negotiate with you anymore.
tr: Futbolcu daha fazla görüşmeyi reddediyor.

en: The structure value %d is invalid.
tr: Tablo değeri %d geçersiz..

en: The team owners are very satisfied with your financial management. Since the team's been earning a lot of money lately, they decide to donate half of it to charity.
tr: Takımınızın Başkanı finansal yönetiminizden oldukça memnun oldu.Kazanılan paraların bir kısmını hayır kurumlarına bağış yapmaya karar verdiler.

en: The team owners have fired you because of financial mismanagement. Luckily, the owners of %s have heard of your dismissal and offer you a job. Here's some information on %s:
tr: Takım Yöneticileri finansal yönetiminizdeki beceriksizliğiniz yüzünden sözleşmenizi feshetti. Şanslısınız, bir diğer kulüp olan %s  yöneticileri sizin ayrıldığınızı duydu ve size iş teklif etmek istiyor. İşte bu konudaki bilgiler %s:

en: The team owners have fired you because of unsuccessfulness. Luckily, the owners of %s have heard of your dismissal and offer you a job. Here's some information on %s:
tr: Takım yöneticileri aldığınız başarısız sonuçlar üzerine sözleşmenizi feshetti. Şanslısınız, bir diğer kulüp olan %s  yöneticileri sizin ayrıldığınızı duydu ve size iş teklif etmek istiyor. İşte bu konudaki bilgiler %s:

en: The transfer deadline is over.
tr: Transfer Sezonu Kapandı

en: There are a few companies interested in sponsoring your team. Please select one:
tr: Birkaç değerli şirket takımınıza sponsor olmak istiyor.Lütfen bir tanesini seçin

en: There are injured or banned players in one of the user teams. Continue?
tr: Takımda sakat yada cezalı oyuncular var. Devam edilsin mi ?

en: There are no leagues in this country definition (only cups).
tr: Ülke ayarlarınızda lig veya kupa tabloları yapılandırılmamış (sadece kupalarda).

en: There are no leagues or cups with tables in this country definition.
tr: Ülke ayarlarınızda lig veya kupa tabloları yapılandırılmamış.

en: There are no season history elements stored yet.
tr: Sezon geçmişi bulunamadı.

en: There are some offers for the player which you rejected or will see next week.
tr: Oyuncu için bazı teklifler var,kabul etmeyip gelecek hafta görebilirsiniz.

en: There is no room in your youth academy.
tr: Genç oyuncu akademisinde yer yok.

en: There were too many substitutions. Only 3 per game are allowed. Player list reset.
tr: Çok fazla oyuncu değişikliği yapıyorsunuz.Bir maçta sadece 3 oyuncu değiştirebilirsiniz.

en: Ticket income
tr: Bilet geliri

en: Torn crucial ligament
tr: Çapraz bağ zedelenmesi

en: Training
tr: Antreman

en: Training camp
tr: Hazırlık kampı

en: Training camp is disabled in this country definition.
tr: Hazırlık kampı ülke ayarlarınızda devre dışı.

en: Transfer deadline is Week %d
tr: Transfer bitimi Hafta %d

en: Transfer offer
tr: Transfer Teklifi

en: Transfers
tr: Transferler

en: Transfers are disabled in this country definition.
tr: Transferler ülke ayarlarınızda devre dışı.

en: Try to put the startup players onto their favoured positions and sort the substitutes (Ctrl-R or middle click)
tr: Takımı tekrar düzelt (R) (Futbolcuları kendi mevkilerine koymayı dene)

en: Uncompressing savegame...
tr: Kayıtlı oyun açılıyor...

en: User %s didn't consider your offer yet.
tr: %s daha teklifinizi düşünmedi.

en: User history
tr: Geçmişi Göster

en: User management
tr: Kullanıcı yönetimi

en: Users -- click to remove
tr: Kullanıcılar -- kaldırmak için tıkla.

en: Value
tr: Değer

en: Value
tr: Değer

en: Verbosity
tr: Anlatım Hızı

en: W
tr: G

en: W
tr: G

en: W  %d : %d
tr: G  %d : %d

en: Wage
tr: Maaş

en: Wage
tr: Maaş

en: Wager
tr: Bahis oranı

en: Wager/
    Win/Loss
tr: Bahis oranı/
    Kazanç/Kayıp

en: Wages
tr: Haftalık Maaşlar

en: We
tr: Ha

en: Week
tr: Hafta

en: Week %d Round %d
tr: Hafta %d Devre %d

en: Week %d Round %d
    Cup round %d
tr: Hafta %d Devre %d
    Kupa Maçı %d

en: Weekly installment
tr: Haftalık Taksitler

en: Weekly installment:
tr: Haftalık Taksitler:

en: Welcome to Bygfoot %s
tr: Bygfoot'a hoşgeldiniz %s

en: Whether 'Save' overwrites the current save file or pops up a 'Save as' window
tr: Seçili olduğunda 'Mevcut' kayıtlı oyunun üstüne kayıt eder; değilse 'Farklı kaydet' penceresi açılır.

en: Whether a confirmation popup is shown when you kick out a youth from your academy
tr: Seçili olduğunda Genç akademinizden Genç bir oyuncu kovduğunuzda uyarı penceresi açılır.

en: Whether game starts with a maximized main window (doesn't work with all window managers)
tr: Seçili olduğuda oyun maksimum pencere boyutu ile başlar (tüm pencere yöneticileri ile çalışmayabilir)

en: Whether in the weekly fixture view all leagues or only the user league is shown
tr: Seçili olduğunda fikstürler tüm liglerde veya sadece oyuncunun oynadığı ligde gösterilir.

en: Whether swapping two players automatically adapts the team structure to the player positions
tr: İki oyuncunu yerdeğiştirdiğinde takım düzeni otomatik olarak yapılacaktır.

en: Whether the live game pauses at half time and extra time
tr: Seçili olduğunda Canlı maç anlatımı, devre arası ve uzatmalar olduğunda durur.

en: Whether the live game pauses when a user player is injured
tr: Seçili olduğunda Canlı Maç anlatımı sakatlıklarda duracaktır.

en: Whether the live game pauses when a user player is sent off
tr: Seçili olduğunda kırmızı kart olduğunda Canlı Maç anlatımı duracaktır.

en: Whether the subs (e.g. for injured players) are made by the CPU. This is automatically done if the live game is off.
tr: Seçili olduğunda oyuncu değişiklikleri (sakatlıklıklar v.b. durumlarda) bilgisayar tarafından yapılacaktır.

en: Whether to automatically save the game regularly
tr: Seçili olduğunda oyun düzenli bir biçimde otomatik olarak kayıt edilir.

en: Whether to save the global settings to file (so that they get loaded next time you start a new game)
tr: Seçili olduğunda Genel ayarları dosya olarak kaydedebilirsiniz. (yeni bir oyuna başladığında bu ayarları yeniden yükleyebilirsin)

en: Whether to save the user settings to file (so that they get loaded next time this user starts a new game)
tr: Seçili olduğunda kullanıcı ayarlarını dosya olarak kaydeder (yeni bir oyuna başladığında bu ayarları yeniden yükleyebilirsin)

en: Whether to show a confirmation popup if a user team has an injured or banned player in the startup formation
tr: Seçili olduğunda Maça başlarken sakat veya cezalı oyuncunuz varsa uyarı penceresi gösterir

en: Whether to show a confirmation popup when you press quit and the game state is not saved
tr: Seçili olduğunda Oyundan çıkarken veya oynanan oyun kayıt edilmediyse doğrulama penceresini gösterir

en: Whether to show cup matches in the betting window
tr: Seçili olduğunda kupa maçlarını bahis ekranında gösterir

en: Whether to show cup matches. Use the options window to toggle permanently.
tr: Seçili olduğunda kupa maçları ile birlikte gösterilir.

en: Whether to show job offers when a user is successful
tr: Seçili olduğunda oyuncu başarılı olduğu zamanlarda iş tekliflerini gösterir

en: Whether to show matches of all leagues in the betting window
tr: Seçili olduğunda tüm liglerdeki tüm maçları bahis ekranında gösterir

en: Whether to show matches of all leagues. Use the options window to toggle permanently.
tr: Seçili olduğunda tüm liglerdeki maçlar gösterilir.

en: Whether to show only your bets in the recent bets list
tr: Seçerseniz,Sadece oynadığınız bahisleri mevcut listede gösterir

en: Whether to show pictures on top of the progressbar when loading/saving or calculating results
tr: Seçili olduğunda sonuçlar yüklenirken resimleri işlem çubuğunun üzerinde gösterir.

en: Whether to show the player games/goals value in all competitions
tr: Seçili olduğunda futbolcunun maç başına gol oranını tüm karşılaşmalarda gösterir

en: Whether to show warnings and such in the message area in the main window when possible
tr: Seçili olduğunda mümkün olan tüm uyarıları ve diğer mesajları oyundaki mesaj satırından takip edebilirsin.Ayrıyeten uyarı penceresi açılmaz.

en: Win1
tr: 1

en: Win2
tr: 2

en: YC
tr: SK

en: Yellow cards (limit)
tr: Sarı kart durumu

en: Yellows
tr: Sarı Kart

en: You are champion of the %s!
tr: Şampiyon oldunuz %s!

en: You are free from debt.
tr: Borcunuzu yok

en: You are making an offer for %s again. Your previous values for fee and wage are preset.
tr: %s adlı futbolcuya Yeniden teklif yapıyorsunuz.Önceki teklifinizi değiştirmek isteyebilirsiniz.

en: You are making an offer for %s. Your scout's recommendations for fee and wage are preset.
tr: %s adlı futbolcuya Teklif yapıyorsunuz.Yöneticilerinizin önerdiği transfer ücreti ve maaş aşağıdaki gibidir.

en: You are negotiating with %s about a new contract. Pay attention to what you're doing; if you don't come to terms with him within %d offers, he's going to leave your team after his current contract expires (unless you sell him). You may only abort BEFORE making the first offer.
    Your scout's recommendations are preset:
tr: Görüşmelere başladınız, %s  ile yeni sözleşme için pazarlıktasınız .Dikkatli olmanızı öneriyoruz; eğer %d teklifinizde ikna olmazsa,Futbolcunuz sözleşme süresi biter bitmez takımınızdan ayrılacak (Tabii ki daha önce satabilme şansınız var).SADECE TEKLİFTEN ÖNCE bunu iptal etme şansınız var unutmayın.
    Klüp Yöneticilerinizin tavsiyeleri :

en: You are not in debt.
tr: Borcun yok

en: You are not indebted.
tr: Borçlu değilsiniz..

en: You bet on outcome %d with an odd of %.2f. How much do you wager?
tr: Oynamak istediğin bahis seçimi: %d , bahis oranı ise %.2f. Kaç liralık bahis oynamak istiyorsun?

en: You can pay back at most %s
tr: Borcunun bu kadarını geri ödemelisin %s

en: You can take out at most %s.
tr: Borçlanmak istediğin miktar : %s.

en: You can't apply for a job from abroad if there's more than one user.
tr: Eğer dışarıda bir kullanıcıdan daha fazla varsa bu işi uygulayamazsın.

en: You can't have more than %d players in the team.
tr: %d oyuncudan fazla takımında bulunamaz.

en: You can't move the player, there are too few players in your team.
tr: Futbolcuyu hareket ettiremezsin,takımında çok az futbolcu var.

en: You can't offer a new contract if the old one is still above 2 years.
tr: Eğer futbolcunun şimdiki sözleşmesi 2 yıldan fazla ise , Yeni sözleşme teklif edilemez.

en: You can't play Bygfoot without users!
tr: Bygfoot kullanıcı tanımlamadan oynanamaz!

en: You can't replace a banned player.
tr: Kırmızı kart görmüş oyuncu maçta oynayamaz.

en: You didn't have enough money to buy %s from %s.
tr: %s Satın almak için yeterli paranız yok.Takımı %s .

en: You didn't have enough money to buy %s or your roster was full.
tr: Bu oyuncuyu alacak yeterli paranız yok %s yada takımın kapasitesi zaten dolu durumda.

en: You don't have enough money to pay back.
tr: Geri ödeme için yeterli paranız yok.

en: You don't have the money.
tr: Paranız Yok

en: You finish the season in the %s on rank %s.
tr: %s Sezon içinde %s bitirdin.

en: You get promoted to the %s.
tr: %s Mücadele etmeye hak kazandın.

en: You get relegated to the %s.
tr: %s küme düştünüz..

en: You have %d weeks to pay back the rest of your loan.
tr: Borcunuzun geri kalanının ödenmesi için %d hafta kaldı.

en: You have %d weeks to pay back your loan.
tr: Kredi geri ödemesi için %d hafta var.

en: You have overdrawn your bank account once again. Bear in mind that after the fourth time you get fired.
    The team owners give you %d weeks to get above your drawing credit limit.
tr: Banka hesabından çok fazla miktarda para çektiniz. Dört defa daha tekrarlandığında; işten kovulacağınızı aklınızdan çıkarmayın.
    Klüp başkanı size %d hafta daha süre veriyor,bu sürede banka hesabınızı düzeltmeniz gerekmektedir.

en: You have overdrawn your bank account. The team owners give you %d weeks to get above your drawing credit limit.
tr: Banka hesabın sıfırlanmak üzere.Klüp Başkanı hesabını düzeltmek üzere sana %d hafta süre veriyor

en: You have to pay back your loan this week.
tr: Borcunu bu hafta içinde geri ödemelisin.

en: You haven't made an offer for the player.
tr: Oyuncu için teklifiniz yok

en: You haven't selected a player.
tr: Oyuncu Seçmediniz

en: You lose in the %s final against %s.
tr: %s finalinde %s takımına Yine kaybettin

en: You offered a transfer fee of %s and a wage of %s for %s. The owners and the player are satisfied with your offer. Do you still want to buy the player?
tr: %s  transfer ücreti %s maaş önerdiğin %s teklife sıcak bakıyor.Klübünün başkanı ve yöneticileri  bu önerinden  pek hoşnut değil.Hala futbolcuyu almak istiyormusun?

en: You reach the %s (round %s) of the %s.
tr: Tebrikler! Bir üst tura çıktın. %s  (%s.tur) - Kupa adı: %s.

en: You start the game with %s in the %s.
tr: Oyuna %s takımıyla başladın ve şu lige başlangıç yaptın: %s.

en: You still have some transfer business to manage.
tr: Hala bekleyen transfer işin var.

en: You want to fire %s. Since his contract expires in %.1f years, he demands a compensation of %s. Do you accept?
tr: Kovmak istediğin kişi %s. %.1f yıllık geçerli bir sözleşmesi var,%s liralık Tazminat hakkını talep ediyor . Kabul ediyormusun?

en: You win the %s final against %s.
tr: %s, Kupayı %s  takımına karşı kazandın .

en: You've reached the limit of %d training camps for the season.
tr: Sezondaki antreman kampı sayısının limitine %d ulaştınız.

en: Your bank account has to be above your drawing credit limit next week.
tr: Banka hesabın gelecek hafta kredi limitinin yukarısında olmalıdır.

en: Your current sponsor is satisfied with your results and would like to renew the contract. Currently they're paying you %d a week.
tr: Sponsorunuz başarınızdan oldukça etkilendi ve anlaşmanızı yenilemek istiyor.İşte size haftabaşına önerdikleri miktar: %d

en: Your debt:
tr: Borcunuz:

en: Your next opponent
tr: Bir sonraki rakip

en: Your offer for %s has been accepted. If you still want to buy him, go to the transfer list and left click on the player.
tr: %s için teklifiniz kabul ediliyor.Hala bu futbolcuyu almak istiyorsan,transfer listesine git ve oyuncu ismine sol tıkla.

en: Your offer has been removed.
tr: Teklifiniz kaldırıldı

en: Your offer has been updated.
tr: Teklifiniz güncellendi.

en: Your offer will be considered next week.
tr: Teklifiniz gelecek hafta cevaplanacak.

en: Your overall results
tr: Genel Maç Sonuçları

en: Your player roster is full or you don't enough money.
tr: Takım kapasiteniz dolu veya yeterli paranız yok.

en: Your results
tr: Geçmiş Maçlar

en: Your roster is already full. You can't buy more players.
tr: Takımınız dolu durumda.Başka oyuncu transfer edemezsin.

en: Your roster is full. You couldn't buy %s from %s.
tr: Takım kadron dolu. Satın alamazsın %s dan %s.

en: Your stadium
tr: Stadyumunuz

en: Your team
tr: Takımın

en: Your team can't have less than 11 players.
tr: 11 oyuncudan az oyuncu takımınızda bulunduramazsınız.

en: Your team has already had enough training camps this week.
tr: Takımın bu hafta yeterince antreman kampı yaptı

en: Youth %s thought he's old enough for a real contract and left your youth academy.
tr: Genç futbolcu %s yeterince piştiğini ve gerçek bir kontrat yapmak istediğini düşünüyor, bu yüzden genç akademinizden ayrılıyor.

en: Youth %s will be too old for the youth academy soon. Move him to your team or kick him out of the academy. Otherwise he'll probably look for another team to play in.
tr: Genç futbolcu %s yakında genç akademisi için çok yaşlı olacak. Takımına al yada akademiden kov. Yoksa oynayabilceği başka bir takıma gitmek durumunda kalacak.

en: Youth acad. invest.
tr: Genç oyuncu akademisine destek

en: Youth academy
tr: Genç oyuncu akedemisi

en: Youth academy is disabled in this country definition.
tr: Genç oyuncu akademisi sizin ülkede devre dışıdır.

en: Youth coach
tr: Paf Takım Antrenörü

en: _File
tr: _Dosya

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Load game
tr: _Kayıdı yükle

en: _Options
tr: _Ayarlar

en: _Pause
tr: _Durdur

en: _Player
tr: _Futbolcu

en: _Resume
tr: _Devam Et

en: _Resume game
tr: _Son Oyun

en: _Team
tr: _Takım

en: _User
tr: _Kullanıcı

en: interest rate
tr: faiz oranı
