From 39c50141cee1f170cc054dcb061a60c8606a5b63 Mon Sep 17 00:00:00 2001 From: mrudolf Date: Fri, 29 Jul 2005 09:29:59 +0000 Subject: [PATCH] Update to newest format. --- .../lg_commentary/lg_commentary_pl.xml | 325 ++++++++---------- 1 file changed, 141 insertions(+), 184 deletions(-) diff --git a/support_files/lg_commentary/lg_commentary_pl.xml b/support_files/lg_commentary/lg_commentary_pl.xml index 127448c1..14f5f3c8 100644 --- a/support_files/lg_commentary/lg_commentary_pl.xml +++ b/support_files/lg_commentary/lg_commentary_pl.xml @@ -1,41 +1,36 @@ general - _P1_ i _P0_ rozgrywają piłkę między sobą - _P1_ i _P0_ wyprowadzają akcję - _P1_, po prawej stronie boiska _P0_ - _P1_, jest tam _P0_ - _P1_ podał trochę za mocno, ale _P0_ sobie poradził - _P1_ przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, ma ją teraz _P0_ + _P1_ i _P0_ [rozgrywają piłkę między sobą|wyprowadzają akcję] + _P1_, po [drugiej|prawej|lewej] stronie boiska _P0_ + _P1_, jest [tam|na pozycji|z przodu|obok] _P0_ + _P1_ podał [odrobinę ||trochę |troszkę ][niedokładnie|za słabo|za mocno], ale _P0_ [dał sobie radę|opanował piłkę|doszedł do podania|sobie poradził] + _P1_ przerzuca piłkę na [lewą stronę|prawą stronę|drugą stronę|środek boiska], ma ją teraz _P0_ _P1_ zostawia piłkę, przejmuje ją _P0_ _P1_ biegnie z piłką, _P0_ wychodzi na pozycję _P0_ rozgląda się, komu podać _P0_ opanowuje podanie _P0_ biegnie z piłką - _P0_ przedziera się lewą stroną boiska + _P0_ przedziera się [lewą stroną|prawą stroną|środkiem] boiska _P0_ opanowuje piłkę - _P0_ próbuje podać do przodu - _P0_ próbuje minąć rywala - _P0_ usiłuje wyprowadzić akcję + _P0_ [próbuje|usiłuje|stara się] [podać do przodu|minąć rywala|wyprowadzić akcję] Długą piłkę przejmuje _P0_ Przerzut na drugą stronę, gdzie wychodzi na pozycję _P0_ Przy piłce _P0_ - Przerzucenie piłki na lewą stronę - Przerzut piłki na prawą stronę boiska - Dobre rozciągnięcie gry - Podanie na skrzydło + [Przerzucenie|Przerzut] piłki na [drugą|lewą|prawą] stronę[| boiska] + [Dobre|Ciekawe|Bardzo dobre] rozciągnięcie gry + Podanie na [lewe |prawe |drugie ||]skrzydło _T_TT__ rozgrywa piłkę Trwa walka w środku pola _P0_ próbuje jeszcze zmobilizować kolegów do walki Zdecydowana przewaga gospodarzy - _TW_ _MT_ min. dzieli od zwycięstwa w meczu + _TW_ _MT_ min. od zwycięstwa w meczu _TL_ ma jeszcze _MT_ min. na wyrównanie Jeszcze _MT_ min. nadziei gospodarzy na wyrównanie - _TW_ nie da sobie chyba wydrzeć zwycięstwa - Mecz jest już chyba rozstrzygnięty - _TW_ _MT_ min. dzieli od zwycięstwa w meczu + _TW_ nie da sobie chyba [wydrzeć|odebrać] zwycięstwa[| w tym meczu] + Mecz jest już [chyba|zapewne|prawdopodobnie] rozstrzygnięty _T[_POSS1_ G _POSS0_]_ mimo dużej przewagi nadal nie może strzelić bramki - Nadal bez bramek w meczu _T0_-_T1_ + Nadal [bez|nie ma|nie zobaczyliśmy] bramek w meczu _T0_-_T1_ Już _MI_ min. za nami, a żadna z drużyn nie oddała jeszcze strzału na bramkę @@ -43,7 +38,7 @@ _P0_ przejmuje piłkę _P1_ nie opanowuje piłki, przejmuje ją _P0_ _P0_ jest szybszy niż _P1_ - _P1_ fatalnie podaje i do piłki dochodzi _P0_ + _P1_ [źle|niedokładnie|fatalnie] podaje i do piłki dochodzi _P0_ _P1_ podaje prosto pod nogi rywala _P0_ wybija piłkę wślizgiem _P0_ dopada bezpańskiej piłki @@ -55,43 +50,23 @@ _P1_ biegnie do piłki, ale _P0_ jest szybszy _P1_ jest już wyraźnie zmęczony i niedokładnie przyjmuje piłkę - - foul - _P1_ fauluje - _P0_ faulowany - Brutalny faul przerywa akcję - _P1_ trafił w kostkę rywala, zamiast w piłkę - _P0_ pada na trawę po faulu - _P0_ powoli podnosi się po brutalnym wejściu przeciwnika - Sędzia uznał, że faulował _P1_ - _P1_ nieprzepisowo atakuje przeciwnika - Sędzia odgwizduje faul, poszkodowany _P0_ - _P0_ leży na ziemi po starciu z przeciwnikiem - _T_TT__ gra dzisiaj brutalnie - to już _FOULS_TT__ faul - Gwizdy na trybunach, kibice uważają, że _P1_ nie faulował - scoring_chance Nie pilnowany _P0_ na polu karnym! Nie wiadomo, czy _P0_ chciał dośrodkować, czy strzelać Próbuje strzelać _P0_ - _P0_ biegnie z piłką w kierunku bramki + _P0_ biegnie z piłką [w kierunku|w stronę] bramki _P0_ decyduje się na strzał - _P0_ drybluje w polu karnym - _P0_ mija obrońcę i strzela - _P0_ mija obrońcę w pełnym biegu - _P0_ mija obrońców i wpada w pole karne! - _P0_ na czystej pozycji! + _P0_ drybluje [w polu karnym|przed polem karnym] + _P0_ mija [obrońcę|obrońców] [zwodem|i strzela|w pełnym biegu|i wpada w pole karne!] + _P0_ [jest |]na [czystej |znakomitej |]pozycji! _P1_ podaje do przodu, _P0_ jest pod bramką! - _P0_ próbuje strzelać z daleka + _P0_ [próbuje strzelać|strzela|będzie strzelał] z [daleka|dystansu|linii pola karnego|20 metrów] _P0_ przed szansą! _P0_ składa się do strzału - _P0_ strzela z ostrego kąta - _P0_ strzela z najbliższej odległości! - _P0_ strzela z linii pola karnego - _P0_ uderza piłkę głową - _P1_ znakomicie dośrodkowuje, _P0_ będzie sam na sam z bramkarzem! - _P0_, wyśmienita okazja dla zespołu _T_TT__! + _P0_ strzela z [ostrego kąta|najbliższej odległości!] + _P1_ [świetnie|znakomicie|dobrze] dośrodkowuje, _P0_ będzie sam na sam z bramkarzem! + _P0_, [wyśmienita|dobra|znakomita] okazja dla [drużyny|zespołu] _T_TT__! _P1_ wrzuca piłkę w pole karne, dopada do niej _P0_ Zamieszanie pod bramką gospodarzy! Zamieszanie pod bramką gości! @@ -100,6 +75,12 @@ Kibice gospodarzy zamarli! _P0_ przed szansą na powiększenie prowadzenia! + + header + _P1_ [wrzuca piłkę na pole karne|w pole karne], _P0_ [główkuje|skacze do piłki!] + _P0_ [skacze do piłki!|trafia piłkę głową!|główkuje!] + Zamieszanie pod bramką, _P0_ skacze do piłki + goal Bramka!!! @@ -137,25 +118,35 @@ Strzał przelatuje tuż obok słupka Niecelny strzał Nie ma bramki! - Piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką - Piłka przelatuje nad bramką + Piłka [poszybowała|przelatuje] [metr |tuż |wysoko |]nad poprzeczką Zabrakło kilkudziesięciu centymetrów! Jakim cudem to nie wpadło do bramki?! - Ależ okazję zmarnował _P0_! - _P0_ miał znakomitą okazję na wyrównanie - Jęk zawodu na trybunach + Ależ [wyborną |cudowną | znakomitą |świetną |]okazję [zmarnował|miał] _P0_! + _P0_ miał [świetną|znakomitą|wymarzoną] okazję [do wyrównania|na wyrównanie] + Jęk zawodu [kibiców gospodarzy|na trybunach|za bramką gości] + + + penalty + Rzut karny! + _P0_ będzie wykonywał rzut karny! + Sędzia pokazuje na [jedenasty metr|rzut karny]! + Sędzia nie ma wątpliwości - karny! + Będzie rzut karny! + + + free_kick + Krótko rozegrany rzut wolny + Rzut wolny: wykonuje _P0_ + Rzut wolny: _P0_ [trafia w mur|wznawia grę|mocno uderza piłkę|dośrodkowuje|przerzuca piłkę nad murem] + _P0_ [rozpoczyna z rzutu wolnego|dośrodkowuje z rzutu wolnego] save - _P1_ wybija piłkę na rzut rożny + _P1_ wybija piłkę na [rzut rożny|aut|róg] _P1_ wybija piłkę czubkami palców! - _P1_ z trudem broni - _P1_ łapie piłkę - _P1_ bez problemu łapie piłkę - _P1_ nie ma problemów z obroną - _P1_ znakomicie broni - _P1_ cudem łapie piłkę - _P1_ łatwo broni + _P1_ [łatwo|bez trudu|bez problemów|znakomicie|cudem|z trudem|ledwie] [łapie|chwyta|wybija] piłkę + _P1_ nie ma [żadnych |dużych |specjalnych ||][problemów|kłopotów] z obroną + _P1_ [łatwo |znakomicie |świetnie |dobrze |bardzo dobrze |]broni _P1_ był na miejscu Broni _P1_ Nie ma problemów _P1_ @@ -166,66 +157,6 @@ Bramkarz łapie piłkę _P0_ łatwo powstrzymany przez bramkarza Za słaby strzał, _P1_ nie ma problemów z obroną - - - start_match - _AT_ osób na stadionie na meczu - Mecz rozpoczęty! - Drużyny powitane owacją kibiców - _AT_ kibiców śledzi spotkanie na stadionie - Sędzia odgwizduje początek meczu - Drużyny wybiegają na boisko - Zaczynamy! - Po konsultacji z liniowymi sędzia główny rozpoczyna mecz - _T[_TAVSKILL1_ > _TAVSKILL0_]_ jest zdecydowanym faworytem tego meczu - _T[_TAVSKILL0_ > _TAVSKILL1_]_ zmierzy się dziś ze znacznie silniejszym przeciwnikiem - - - half_time - Koniec pierwszej połowy - Po pierwszej połowie _RE_ - Bez bramek do przerwy - _RE_ do przerwy - _TL_ przegrywa do przerwy - _TW_ prowadzi po pierwszych 45 minutach - _TW_ na razie wyraźnie przeważa - _T[_POSS1_ G _POSS0_]_ wyraźnie przeważa, ale nie może zdobyć prowadzenia - - - extra_time - Dogrywka! - Nadal _RE_: będzie dogrywka - Po _MI_ minutach nadal _RE_ - potrzebna jest dogrywka - Koniec regulaminowego czasu, za chwilę dogrywka - W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki - zatem dogrywka - - - penalties - Karne! - Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a więc karne - Karne - próba nerwów - Karne - kto pomyli się pierwszy? - Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki z gry - a więc karne - - - end_match - Koniec meczu: _RE_ - Koniec: _T0_ : _T1_ : _RE_ - Koniec meczu: _T0_ : _T1_ : _RE_ - Koniec meczu! _TW_ wygrywa _GOALS_TWN__:_GOALS_TLN__ - Koniec: spotkanie _T0_ - _T1_ kończy się wynikiem _RE_ - Po _MI_ minutach mecz kończy się rezultatem _RE_ - I gwizdek sędziego kończy mecz! - Sędzia patrzy na zegarek i odgwizduje koniec meczu - Ostatni gwizdek sędziego, _RE_! - Koniec! - _RE_, _TW_ zwycięża - Koniec meczu! Remis - _TW_ odnosi zdecydowane zwycięstwo - _TW_ odnosi sensacyjne zwycięstwo! - Sensacja! Kto mógł się spodziewać, że _TW_ pokona faworyta?! - Drużyna _TW_ miała mniej okazji, ale potrafiła je wykorzystać - Niestety, nie zobaczyliśmy bramek w tym meczu own_goal @@ -233,29 +164,7 @@ _P0_ stoi na linii strzału, piłka odbija się od niego i _RE_! Strzał odbija jeszcze _P0_ i piłka jest w bramce! _P0_ kieruje piłkę do własnej bramki! - Nieporozumienie między obrońcą i bramkarzem drużyny _TT_ i _RE_! - - - header - _P1_ wrzuca piłkę na pole karne, _P0_ główkuje - _P1_ w pole karne, _P0_ skacze do piłki! - _P0_ skacze do piłki - _P0_ trafia piłkę głową - _P0_ główkuje - Zamieszanie pod bramką, _P0_ skacze do piłki - - - start_match - _AT_ osób na stadionie na meczu - Mecz rozpoczęty! - Gospodarze powitani owacją kibiców - _AT_ kibiców śledzi spotkanie na stadionie - Sędzia odgwizduje początek meczu - Drużyny wybiegają na boisko - Zaczynamy! - Po konsultacji z liniowymi sędzia główny rozpoczyna mecz - _T[_TAVSKILL1_ > _TAVSKILL0_]_ jest zdecydowanym faworytem tego meczu - _T[_TAVSKILL0_ > _TAVSKILL1_]_ zmierzy się dziś ze znacznie silniejszym przeciwnikiem + Nieporozumienie między obrońcą i bramkarzem drużyny _T_TT__ i _RE_! post @@ -265,58 +174,48 @@ cross_bar - Piłka trafia w poprzeczkę i wraca na boisko + Piłka trafia w poprzeczkę i [wraca na|wychodzi poza] boisko Poprzeczka! - _P1_ wybija piłkę, która odbija się od poprzeczki i wychodzi za boisko + _P1_ wybija piłkę, która odbija się od poprzeczki i [wraca na|wychodzi poza] boisko Spojenie słupka i poprzeczki! - penalty - Rzut karny! - _P0_ będzie wykonywał rzut karny! - Sędzia pokazuje na jedenasty metr! - Sędzia nie ma wątpliwości - karny! - Będzie rzut karny! - - - free_kick - Krótko rozegrany rzut wolny - _P0_ rozpoczyna z rzutu wolnego - Rzut wolny: _P0_ trafia w mur - Rzut wolny: _P0_ przerzuca piłkę nad murem - Rzut wolny: _P0_ wznawia grę - Rzut wolny: _P0_ mocno uderza piłkę - _P0_ dośrodkowuje z rzutu wolnego + foul + _P1_ fauluje + _P0_ faulowany + Brutalny faul przerywa akcję + _P1_ trafił w kostkę rywala, zamiast w piłkę + _P0_ pada na trawę po faulu + _P0_ powoli podnosi się po brutalnym wejściu przeciwnika + Sędzia uznał, że faulował _P1_ + _P1_ nieprzepisowo atakuje przeciwnika + Sędzia odgwizduje faul, poszkodowany _P0_ + _P0_ leży na ziemi po starciu z przeciwnikiem + _T_TT__ gra dzisiaj brutalnie - to już _FOULS_TT__ faul + Gwizdy na trybunach, kibice uważają, że _P1_ nie faulował foul_yellow - _P1_ ukarany żółtą kartką - _P1_ za dyskusję z sędzią - _P1_ za faul - _P1_ za złośliwy faul + _P1_ za [kłótnię|dyskusję] z sędzią + _P1_ za [złośliwy |niebezpieczny |]faul _P1_ za symulowanie faulu - _P1_ za próbę wymuszenia rzutu karnego - _P1_ za to zagranie ukarany żółtą kartką - _P1_ za ostre wejście + _P1_ za próbę wymuszenia rzutu [karnego|wolnego] + _P1_ za zbyt ostre wejście _P1_ za nieprzepisowe zagranie _P1_ za niesportowe zachowanie - _P1_ za złapanie rywala za koszulkę + _P1_ za złapanie rywala za [koszulkę|spodenki] _P1_ otrzymuje _PLYELLOWS_ żółtą kartkę w tych rozgrywkach _P1_ nie zagra w następnym spotkaniu - _P1_ za opóźnianie gry - _P1_ za grę na czas + _P1_ za [opóźnianie gry|grę na czas] foul_red - _P1_ za brutalny faul - _P1_ za złośliwy faul - _P1_ za uderzenie przeciwnika - _P1_ za podcięcie rywala - _P1_ za oplucie rywala + _P1_ za [brutalny |złośliwy |niebezpieczny |]faul + _P1_ za [oplucie|podcięcie|uderzenie] [rywala|przeciwnika] _P1_ za celowe zagranie ręką _P1_ za atak z tyłu na nogi przeciwnika _P1_ za faul na przeciwniku wychodzącym na czystą pozycję - _P1_ za atak na sędziego + _P1_ za [atak na|uderzenie] sędziego _P1_ za faul po gwizdku sędziego @@ -346,11 +245,70 @@ _P0_ nadciągnął mięsień _P0_ chyba odniósł jakąś kontuzję _P0_ ucierpiał w starciu z rywalem - _P0_ opatrywany przez lekarza + _P0_ opatrywany przez [lekarza|lekarzy|masażystów] _P0_ lekko utyka - _P0_ odniósł kontuzję, ale chyba zmiana nie jest konieczna + _P0_ odniósł kontuzję, ale [chyba|wygląda, że] zmiana nie [jest|będzie] [niezbędna|konieczna] Wygląda, że _P0_ jest lekko kontuzjowany + + start_match + _AT_ osób na stadionie na meczu _T0_-_T1_ + Mecz _T0_-_T1_ śledzi na stadionie _AT_ osób + Mecz rozpoczęty! + Gospodarze powitani owacją kibiców + Sędzia odgwizduje początek meczu + Drużyny wybiegają na boisko + Zaczynamy! + Po konsultacji z liniowymi sędzia główny rozpoczyna mecz + _T[_TAVSKILL1_ > _TAVSKILL0_]_ jest zdecydowanym faworytem tego meczu + _T[_TAVSKILL0_ > _TAVSKILL1_]_ zmierzy się dziś ze znacznie silniejszym przeciwnikiem + + + half_time + Koniec pierwszej połowy + Po pierwszej połowie _RE_ + Bez bramek do przerwy + _RE_ do przerwy + _TL_ przegrywa do przerwy + _TW_ prowadzi po pierwszych 45 minutach + _TW_ na razie wyraźnie przeważa + _T[_POSS1_ G _POSS0_]_ wyraźnie przeważa, ale nie może zdobyć prowadzenia + + + extra_time + Dogrywka! + Nadal _RE_ - będzie dogrywka + Po _MI_ minutach nadal _RE_ - potrzebna jest dogrywka + Koniec regulaminowego czasu, za chwilę dogrywka + W regulaminowym czasie żadna z drużyn nie zdobyła bramki - zatem dogrywka + + + penalties + Karne! + Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a więc karne + Karne - próba nerwów + Karne - kto pomyli się pierwszy? + Żadna z drużyn nie potrafiła strzelić bramki z gry - a więc karne + + + end_match + Koniec meczu: _RE_ + [Koniec:|Koniec meczu:] _T0_ : _T1_ : _RE_ + Koniec meczu! _TW_ wygrywa _GOALS_TWN__:_GOALS_TLN__ + [Koniec:|Koniec meczu:] spotkanie _T0_ - _T1_ kończy się wynikiem _RE_ + Po _MI_ minutach mecz kończy się rezultatem _RE_ + I gwizdek sędziego kończy mecz! + Sędzia patrzy na zegarek i odgwizduje koniec meczu + Ostatni gwizdek sędziego, _RE_! + Koniec! + _RE_, _TW_ zwycięża + Koniec meczu! Remis + _TW_ odnosi zdecydowane zwycięstwo + _TW_ odnosi sensacyjne zwycięstwo! + Sensacja! Kto mógł się spodziewać, że _TW_ pokona faworyta?! + Drużyna _TW_ miała mniej okazji, ale potrafiła je wykorzystać + Niestety, nie zobaczyliśmy bramek w tym meczu + stadium_breakdown Pewne problemy techniczne na stadionie @@ -374,15 +332,14 @@ substitution _T[_TT_]_ dokonuje zmiany: wchodzi _P0_, schodzi _P1_ - _P1_ schodzi z boiska, zastąpi go _P0_ - _P1_ opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi _P0_ + _P1_ [schodzi z boiska|opuszcza boisko], [zastępuje go|zastąpi go|w jego miejsce wchodzi] _P0_ Schodzi _P1_, wchodzi _P0_ - Zmiana na zyskanie czasu: wchodzi _P1_, schodzi z niego _P0_ + Zmiana na zyskanie czasu: wchodzi _P1_, schodzi z niego _P0_ structure_change _T_TT__ zmienia ustawienie na _EX_ - _T_TT__ będzie grać w ustawieniu _EX_ + _T_TT__ [będzie grać|gra teraz] w ustawieniu _EX_ style_change